Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan 4 Milyar Türk Lirası Net Kar Açıklaması!

Garanti Bankası’ndan 4 Milyar Türk Lirası Net Kar Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası, 2017 yılının ilk 9 aylık dönemine ait bilanço rakamlarını açıkladı. Bankanın net karı bu dönemde 4 milyar 685 milyon 989 bin lira oldu.

Türkiye Garanti Bankası AŞ. tarafından 30 Eylül 2017 tarihili finansal raporlar açıklandı. Banka tarafından açıklanan rapordaki konsololide finansal tablolarına göre Garanti Bankası’nın aktif büyüklüğü 339 milyar 679 milyon 127 bin Türk Lirası’na ulaştı.

Ekonomiye Kredilerden Sağladığı Destek 274 Milyar Lira

Bankanın nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ülke ekonomisine sağladığı destek 274 milyar 87 milyon 604 bin Türk Lirası’na çıktı. Garanti Bankası’nın 2017 yılının ilk 9 ayındaki net kar da yükseldi ve yıllık bazda 4 milyar 685 milyon 989 bin Türk Lirası oldu. Bankanın öz kaynaklarından elde ettiği karlılık yüzde 17.4 oranında, aktif karlılık oranı da yüzde 2 oranında arttı.

Bankacılık Sektörünün Geleceğini Şekillendiriyoruz

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil açıklanan bilanço rakamları ile ilgili konuştu. Erbil, Garanti Bankası’nın aldığı bütün aksiyonlarda yarattığı etkinin bilincinde olduğunu, Türk bankacılık sektörünü şekillendirerek geleceğe yön verdiklerini, şartsız müşteri memnuniyeti anlayışı, verimliliğe odaklanmış olması, sağlam sermaye sorumluluğu ile hareket ettiklerini, 2017 yılının ilk 9 aylık dönemini başarıyla kapattıklarını söyledi.

EBRD ile 300 Milyon Liralık Finansman Anlaşması İmzaladık

Fuat Erbil, sorumlu bankacılığın önemine de işaret ederek, Garanti Bankası’nın G – 20 tarafından hayata geçirilen FSB olarak bilinen Finansal İstikrar Kurulu tarafından oluşturulan İklimle Bağlantılı Finansal Beyan Görev Gücü’nün (TCFD) tavsiyelerine destek vereceklerini de belirterek, ayrıca Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne de imza attıklarını, ayrıca EBRD ile 75 milyon euro karşılığında, 300 milyon Türk Lirası değerinde 5 yıl vadeli finansman anlaşması imzaladıklarını da söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.