Garanti Bankası’ndan 4 Milyar Türk Lirası Net Kar Açıklaması!

0

Garanti Bankası, 2017 yılının ilk 9 aylık dönemine ait bilanço rakamlarını açıkladı. Bankanın net karı bu dönemde 4 milyar 685 milyon 989 bin lira oldu.

Türkiye Garanti Bankası AŞ. tarafından 30 Eylül 2017 tarihili finansal raporlar açıklandı. Banka tarafından açıklanan rapordaki konsololide finansal tablolarına göre Garanti Bankası’nın aktif büyüklüğü 339 milyar 679 milyon 127 bin Türk Lirası’na ulaştı.

Ekonomiye Kredilerden Sağladığı Destek 274 Milyar Lira

Bankanın nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ülke ekonomisine sağladığı destek 274 milyar 87 milyon 604 bin Türk Lirası’na çıktı. Garanti Bankası’nın 2017 yılının ilk 9 ayındaki net kar da yükseldi ve yıllık bazda 4 milyar 685 milyon 989 bin Türk Lirası oldu. Bankanın öz kaynaklarından elde ettiği karlılık yüzde 17.4 oranında, aktif karlılık oranı da yüzde 2 oranında arttı.

Bankacılık Sektörünün Geleceğini Şekillendiriyoruz

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil açıklanan bilanço rakamları ile ilgili konuştu. Erbil, Garanti Bankası’nın aldığı bütün aksiyonlarda yarattığı etkinin bilincinde olduğunu, Türk bankacılık sektörünü şekillendirerek geleceğe yön verdiklerini, şartsız müşteri memnuniyeti anlayışı, verimliliğe odaklanmış olması, sağlam sermaye sorumluluğu ile hareket ettiklerini, 2017 yılının ilk 9 aylık dönemini başarıyla kapattıklarını söyledi.

EBRD ile 300 Milyon Liralık Finansman Anlaşması İmzaladık

Fuat Erbil, sorumlu bankacılığın önemine de işaret ederek, Garanti Bankası’nın G – 20 tarafından hayata geçirilen FSB olarak bilinen Finansal İstikrar Kurulu tarafından oluşturulan İklimle Bağlantılı Finansal Beyan Görev Gücü’nün (TCFD) tavsiyelerine destek vereceklerini de belirterek, ayrıca Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne de imza attıklarını, ayrıca EBRD ile 75 milyon euro karşılığında, 300 milyon Türk Lirası değerinde 5 yıl vadeli finansman anlaşması imzaladıklarını da söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın