Ana SayfaEkonomiYatırımcının Parası Yetmediğinde Türkiye Varlık Fonu Devreye Girecek!

Yatırımcının Parası Yetmediğinde Türkiye Varlık Fonu Devreye Girecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye Varlık Fonu’nun diğer uluslararası fonlarla akrabalık ilişkisi kurması gerektiğini söyledi.

Varlık Fonu Diğer Fonlarla Temas Halinde Olmalı

Nihat Zeybekci, yaptığı açıklamada TVF olarak bilinen Türkiye Varlık Fonu’nun dünya genelindeki diğer fonlarla akrabalık ilişkisi kurarak temas halinde olması gerektiğini, fonlar arasında kaynak değişimleri, imkanların değiştirilmesi, fon transferleri gibi işlemlerin yapılmasının gerektiğini söyleyerek, Varlık Fonu’nun 2017 yılının sonu itibariyle istenen fonksiyonları kazanacağını düşündüğünü belirtti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye Varlık Fonu’nun dünya genelinde bilinen bir fon olması için bazı yapılması gerekenler olduğunu, bunların başında diğer ülkelerin fonları ile temas halinde olup, akrabalık ilişkileri kurup, fon transferi, imkan, enstrüman ve kaynak değişimi gibi işlemlerin yapılması olduğunu söyledi.

G- 20’de Sadece Türkiye’nin Varlık Fonu Yoktu

Nihat Zeybekci, G – 20’ye üye ülkeler arasında sadece Türkiye’nin Varlık Fonu olmadığını, bunun üzerine harekete geçerek bu fonu kurduklarını, özellikle proje bazlı teşvik sistemleri ile ilgili çalışırken böyle bir kaynağa ihtiyaç olduğunu fark ettiklerini, büyük yatırımları gerçekleşirken ülkemizde Türkiye Varlık Fonu gibi bir kaynağın olması gerektiğini, bazı yatırımcıların yüksek tutarlı ve getirisi yüksek yatırımlar yapmak istediklerini ancak kendi fonlarının bu yatırım için yeterli olmadığını söylemeleri durumu ile de karşılaştıklarını, Türkiye Varlık Fonu’nun bunun gibi hallerde devreye sokulmasının amaçlandığını söyledi.

TVF Yatırımcılara Destek Olacak

Ekonomi Bakanı, Türkiye Varlık Fonu’nun yatırımcıların fonunun yetmediği durumlarda devreye girerek bahsi geçen yatırımcıya fonu kadar hisse vereceğini, ancak yönetimdeki ağırlığın yatırımcılarda olmasının isteneceğini, TVF tarafından koyulacak şartın da 5 yıl içinde yatırımcının bu yatırımın tamamını alması gerektiği olacağını, alamadığı durumda Varlık Fonu’nun yatırımın tamamını satacağını, TVF’nin amaçlarından birinin de değerlendirilmeyen proje ve kaynaklardan faydalandırılması olduğunu da açıkladı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...