Akbank, gişe yetkilisi kadrosu için engelli vatandaşlar arasından personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Akbank, gişe yetkilisi kadrosu için banka iş ilanı yayınlandı. En az yüzde 40 oranında engelini raporlu bir şekilde bulunduran ve güncel raporunu da birebir yapılacak mülakat esnasında getirebilecek durumdaki engelli vatandaşlar arasından personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

En Az Yüzde 40 Engelli Alımı Yapılacak

Yayınladığı iş ilanında banka iş başvurusu yapacak engelli bankacı adaylarının güncel sağlık raporlarını yanlarında bulundurmasını önemseyen Akbank, iş başvurusunu online bir şekilde gerçekleştirdikten sonra, mülakat aşamasında sağlık raporunun bizzat bulundurulmasını talep ediyor.

Banka tarafından açılan engelli iş ilanında, doğum tarihi olarak 1982 yılında ve sonrasında doğulmuş olmasına önem verilirken, iş başvurusu yapacak engelli bankacı adaylarının en az lise mezunu olmasına önem veriyor.

Akbank Gişe Yetkilisi Personel Alımı Genel Şartları

Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının iş başvurusu yapmasını talep eden Akbank, adayların aynı zamanda bankacılık alanında temel yetkinliklerine de sahip olmalarına önem veriyor.

Akbank tarafından daha önce düzenlenmiş olan engelli işe alım mülakatlarını başarısızlık ile sonuçlandıran adayların iş başvurusu yapmamasını talep eden Akbank,  bankacılık sektörüne hakim olunmasını talep ederken, sektör içerisinde ‘yeni başlayan’ konumunda olunmasını, daha önce bankacılık alanında çalışılmış olmasını talep etmiyor.

Akbank tarafından 23 Ekim 2017 tarihi itibariyle açılan engelli banka iş ilanına aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak 21 Aralık 2017 tarihine kadar iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

http://www.kariyer.net/is-ilani/akbank-gise-yetkilisi-engelli-1708125?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.