Ana SayfaDiğer İş İlanlarıTBMM’de Koruma Memuru Kadrosuna 68 Yeni Memur Personel Alınacak!

TBMM’de Koruma Memuru Kadrosuna 68 Yeni Memur Personel Alınacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 68’i koruma memuru olmak üzere toplamda 192 adet personel alımı gerçekleştirecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrosu için 68 adet yeni koruma memuru personeli alımı yapılacak. KPSS puanının öneme sahip olduğu bu iş başvurusu için, aynı zamanda TBMM tarafından bir adet yazılı, bir adet de sözlü ya da uygulamalı sınav baz alınarak memur alımı yapılacak..

Yazılı sınav aşaması, ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sonuçları baz alınarak geçilecek. Adayların KPSS’den aldıkları puanlara göre sıralama yapılıp, en yüksek adaydan başlanarak, sahip olunan açık kadronun 3 katı kadar aday mülakata çağrılacak.

Koruma Memuru Kadrosu İçin Aranan Şartlar

TBMM Koruma Memuru kadrosu için aranan şartlar arasında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak ilk sırada yer alıyor. Adayların KPSS’den en az 70 puan almış olması da belirtilen diğer şartlar arasında yer alıyor.

Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman?

TBMM tarafından yayınlanan klavuzda, adayların 16 Ekim ile 30 Ekim 2017 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet sitesine giriş yaparak, elektronik ortam üzerinden şahsen başvuru yapmalarının gerektiği, yapılan posta yolu ile başvuruların dikkate alınmayacağı belirtildi.

Alım yapılacak memur adaylarının TBMM’ye ait resmi internet sitesinden duyurulacağı, başarı sıralamasına göre sözlü ya da uygulamalı olarak gerçekleştirilecek sınava katılmaya hak kazanan adayların da, talep edilen belgelerin, noter onaylı örnekleri ile birlikte posta yolu ile göndermeli talep edilecek. Uygulanacak olan sözlü ya da uygulamalı sınavdan en az 70 puan alma şartının bulunduğu klavuzda, yazılı sınavdan alınan puanın yüzde 60’ının, sözlü sınavdan alınan puanın da yüzde 40’ının toplanarak oluşturulan puan ile memur alımı yapılacağı belirtiliyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.