Ana SayfaKredilerTürkiye İş Bankası'ndan Uygun Faizli Emekli Kredisi Kampanyası!

Türkiye İş Bankası’ndan Uygun Faizli Emekli Kredisi Kampanyası!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye İş Bankası, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarını kendi bankasından tahsil eden tüm Türkiye Cumhuriyeti SGK emekli müşterileri için ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi.

Türkiye İş Bankası emekli kredisi kampanyası düzenledi. Emekli kredisi faiz oranları yüzde 1,50’dir. Düzenlenen ödeme planlarında maksimum vade süresi ise 48 ay yani 4 yıl olarak belirlenmiştir.

Emekli kredisine özel çeşitli ödeme planı imkanları sağlayan Türkiye İş Bankası, emekli aylıklarını ayda bir tahsil edenlere aydan aya eşit taksit tutarlarda ödeme planı, emekli aylıklarını üç ayda bir tahsil edenlere ise üç ayda bir ödemeli plan düzenlemektedir.

Türkiye İş Bankası Emekli Kredisi Başvurusu ve Detayları

Uygun faizli ve avantajlı emekli kredisinden yararlanmak isteyenlerin banka şubelerinden kredi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Banka şubesi haricinde başvuru kanalı bulunmamaktadır. Ayrıca başvurusu sırasında bir takım belgeler talep edilmektedir. Bunlar; emekli kredisi başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi, SGK kaydı olmayan ya da gelirleri doğrulanamayanlar için aylık geliri gösteren evrak, emekli tanıtım kartı ile birlikte emekli aylığının kaydedildiği hesaba ait banka hesap cüzdanı getirilmesi gerekmektedir.

Emekli kredisi dosya masrafları için müşterilerden aldıkları kredi tutarının en fazla binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi tahsis ücretine banka sigorta muamele vergisi (BSMV) ile kredi kaynak destekleme fonu (KKDF) dahil edilmeden hesaplamalar yapılmaktadır. Ayrıca bireylerin hayat sigortası yapma zorunlulukları olmamaktadır. Bireyler isterlerse sigorta yaptırmaktadırlar. Sigorta yapılıp yapılmamasına göre kredi faizlerinde değişiklik olmamaktadır.

Kefilsiz emekli kredisi sunulmaktadır. Ancak gerekli görülmesi halinde Türkiye İş Bankası müşterilerinden kefil talebinde bulunabilmektedir. Kefil talep edilmesi halinde kefillerinde müşterilerden istenilen belgelerin aynılarını getirmeleri gerekmektedir. Eğer kefiller emekli değilse maaş bordrosu ya da gelir belgesi getirmelidir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.