Reyonlara Dikkat! Gizli Zam Cep Yakıyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, market reyonlarında vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini, üretici ve zincir marketlerin gramaj oyunu yaparak gizli bir zammı devreye soktuğunu aktardı.

Gizli Zam Uygulaması Devrede!

Hem market, hem de pazar tezgahlarında her ürünün fiyatında önemli bir artış olduğunu ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Palandöken, satın alınacak ürünlerin fiyatlarının sabit kalmasına aldanılmaması gerektiğini, gramajlarda azaltma yapılarak ‘gizli zam’ uygulamasının devreye sokulduğunu, tüketicinin gramaja bakmadan aynı fiyata daha az ürün aldığını kaydetti.

Ortada çok büyük bir kandırmaca olduğunu ifade eden Palandöken, satın alınacak paketlerin gram ağırlıklarına dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti. Zincir marketlerin ve üreticilerin devreye soktuğu bu plana dair vatandaşların bilinçli olması gerektiğini kaydeden Palandöken, vatandaşın aynı paraya daha az ürün satın aldığını, satın alma aşamasında gramaja dikkat edilmesi gerektiğini, yetkililerin de bu duruma acil bir şekilde el koyması gerektiğini ifade etti.

İndirim Reyonlarına Dikkat!

Palandöken aynı zamanda ‘indirimli satış’ başlığı altında sunulan ürünlerin de gramaj olarak daha düşük olduğunu ifade etti. Bazı ürünlerin fiyatlarının sürekli sabit seyrettiğini, sadece gramlarının sürekli düştüğünü ifade eden Palandöken, paket olarak satın alınan ürünlerinde gramaj düşüşünde yasal olarak bir sakıncanın olmadığını, lakin gramaj bilgilerinin paketlerin fark edilmeyecek yerlerine eklenmesinin ‘tüketiciyi aldatmak’ kategorisine girdiğini belirtirken, tüketicilerin ağırlığını bilmeden satın aldıkları ürün için daha dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.

Mutlaka Karşılaştırma Yapın!

Tüketici Sorunları Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise konu ile yaptığı açıklamada, üretici firmaların paketlerin daha görünür yerlerine hem net, hem de brüt ağırlıklarını ayrı ayrı belirtmeleri gerektiğini, bu bilgilerin okunabilir özellikte olmalarının şart olduğunu, vatandaşların bu konuda azami dikkat göstermeleri gerektiğini, fiyat karşılaştırması yapılmasının da oldukça önemli bir konuma sahip olduğunu belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...