Ana SayfaGündemErtem: Türkiye'deki Bankacılık Sistemi Dünyanın En İyilerinden

Ertem: Türkiye’deki Bankacılık Sistemi Dünyanın En İyilerinden

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, geçtiğimiz hafta gündeme gelen Avrupa bankalarının Türkiye’ye gerçekleştirdiği kaynak akımı ile alakalı söylentiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, geçtiğimiz hafta ortaya atılan, Avrupa Bankaları tarafından Türkiye’ye sağlanan kaynağın kesildiği haberlerinin asılsız olduğunu, bu durumun tam tersine kaynağın artarak devam ettiğini kaydetti.

2019 Seçimlerine Sağlam Ekonomiyle Girilecek!

Türkiye’nin 2019 yılında gerçekleşecek olan seçimleri, ekonomik açıdan sorunsuz bir şekilde geçirebileceğini ifade eden ertem, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ortaya konulan kararlı duruşun halen devam ettiğini, Türk bankacılık sektörünün sahip olduğu bilançonun giderek büyüdüğünü, gayrimenkuller için finansman konusunda ikinci el pazarının oluşturulmasının da bu bilançoya önemli bir destek sunacağını ifade etti.

2016 yılında yaşanan ekonomik belirsizliği artık aşıldığını ifade eden Ertem, Türkiye’nin artık ekonomik dinamiklere uygun olarak aşama kaydettiğini, 2018 yılı için istikrarlı bir büyümenin ön görüldüğünü, enflasyon yönünde de 2018 itibariyle daha avantajlı olunacağını ve işsizliğin 2018 itibariyle tek haneye inmesinin mümkün olduğunu kaydetti.

Kredi Garanti Fonu’na Varlık Fonu Eşlik Edecek!

Bankalar tarafından uygulanacak olan yüksek faizin, piyasa dinamiklerine bağlı olarak düşmesi gerektiğini ifade eden Ertem, diğer çabaların faizi düşürmeyeceğini, Kredi Garanti Fonu tarafından sunulan teminat sisteminin olumlu sonuçları olduğunu, 2018 yılı itibariyle daha da kurumsallaşmış yeni sistemlerin ortaya çıkacağını, Türkiye Varlık Fonu’nun da bu konuda etkin bir tutum sergileyeceğini kaydetti.

Türkiye’deki mevcut bankacılık sisteminin, dünya genelindeki en sağlam bankacılık sistemlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Ertem, kârlılığın yüksek olduğunu, mevduat yarışı dışında bankaların yeni yöntemler eşliğinde kaynak bulmalarının da mümkün olduğunu, çok güçlü aktiflere sahip olduklarını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...