Ana SayfaGündem2018'de KPSS ve ÖABT Ne Zaman Yapılacak?

2018’de KPSS ve ÖABT Ne Zaman Yapılacak?
2

-

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte memur adayları için KPSS tarihlerinin ne zaman olacağı büyük bir merak konusu oldu. KPSS başvurusu süresi başlamadan önce memur adayları sınav çalışmaları için gayret sarf ediyor.

Ülke genelinde on binlerce memur adayı için önemli bir yere sahip olan KPSS 2018 yılı içerisinde hangi aylarda düzenleneceği genç memur adayları tarafından oldukça merak ediliyor. Hem 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olan memur adayları, hem de 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan memur adayları için merak edilen KPSS ne zaman yapılacak sorusu için henüz net bir açıklama gelmedi.

2018 KPSS Başvuruları Ne Zaman?

2018 yılının Mart ayı itibariyle KPSS 2018 için başvuruların açılması bekleniyor. ÖSYM tarafından net bir açıklama gelmese de KPSS; genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri alanları için Mayıs 2018’de gerçekleştirilip, 2018 KPSS sonuçları da Haziran 2018’de açıklanması planlanıyor.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı ise Temmuz 2018’de düzenlenmesi beklenirken, sınav sonuçlarının Ağustos 2018 itibariyle açıklanması bekleniyor.

2018 KPSS Sınav Giriş Ücreti Ne Kadar?

2018 yılında düzenlenecek olan KPSS’ye giriş yapacak adaylar için ÖSYM tarafından henüz netleşen bir açıklama yapılmadı. Bir önceki dönem içerisinde alanlara katılım sağlayacak memur adaylarından alınan KPSS sınav ücreti 40 Türk Lirası olurken, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavlarına da katılım sağlayacak adaylardan 60 Türk Lirası tutarında KPSS sınav ücreti tahsil edilmişti. Adaylar girecekleri oturum sayısı ile oturumun karşılık geldiği sınav ücretinin çarpımı kadar ücreti bankalara yatırarak 2018 KPSS başvurusu yapabilecekler.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol