TCDD Makinist Kadrosuna Kamu Personeli Alımı Yapacak!

0

Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) makinist kadrosu için yayınladığı iş ilanında, 4 farklı şehirde açılacak makinistlik kurslarını tamamlayanlar arasından istihdam gerçekleştirileceğini duyurdu.

Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları, personel alımı hakkında bir iş ilanı yayınladı. TCDD’ye ait resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirişen personel alımı duyurusu için, taşra birimlerinde ikamet edecek, beş yıl boyunca tayin isteyemeyecek kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Makinistlik alanında yeterlilik begisi ve tecrübesi olmayan memur adayları için ilk etapta ‘Mesleki Yeterlilik’ temelli bir kurs açılacağını duyuran TCDD, açılacacak olan bu kursların dört farklı şehirde eğitim vereceğini duyurdu.

Başlıklar

Makinist Olmak İçin Hangi Şartlar Gerekir?

TCDD, makinist kamu personeli kadrosu için sadece erkek adayların iş başvurusu yapmasını talep ediyor. 2016 KPSS’den en az 60 puan almış, 35 yaşını doldurmamış olan adayların iş başvurusu yapmasını talep eden TCDD, aynı zamanda adayların askerlik görevlerini tamamlamış olmasına a da en az 2 yıl tecilli olmasına önem veriyor.

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Eylül

Kamu personeli iş başvurusu yapacak olan adayların ilgili ön lisans bölümlerinden mezun olunmuş olmasını talep eden TCDD, bu bölümler arasında; elektrik, elektronik, raylı sistemler makine teknolojisi, raylı sistemler makinistlik, endüstriyel mekatronik gibi bölümlerden mezun olunmuşluğu talep ediyor.

İş Başvurusu ve Detaylar

TCDD’nin makinist personel alımı iş ilanına başvuru öncesinde dört farklı şehirde açılacak olan makinistlik mesleki yeterlilik kurslarına katılım sağlamak gerekiyor. Bu kursların istihdam garantisi vermediğini, mesleki yeterlilik belgesine sahip olan adaylar arasından tercih yapılacağını ifade eden TCDD; Adana’da 8 Kasım, Eskişehir, Sivas ve Kars’ta 10 Kasım 2017 tarihine kadar kurs başvurularının tamamlanması gerektiğini ifade etti.

Yapılacak başvurular sonrasında adaylar mülakata davet edilecek olup, makinistlik eğitimleri Aralık ayında başlayarak 2018 yılının Haziran ayına kadar devam edecek.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın