Ana SayfaGündemZiraat Katılım’ın Karı 98,6 Milyon Lira

Ziraat Katılım’ın Karı 98,6 Milyon Lira

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir 2017 yılının ekonomik göstergeler incelendiğinde hem ülke hem de Ziraat Katılım açısından başarılı olduğunu belirterek Hazine Kefaletli Kredi garanti Fonu gibi uygulamaların ve mali teşviklerin büyüme üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu dile getirdi. Özdemir gerçekleştirilecek reformlar sayesinde 2017 yılında Orta Vadeli Program (OVP) hedefinin üzerinde bir büyümenin gerçekleşeceğinin öngörüldüğünü ifade etti.

Ziraat Katılım İstikrar İle Büyüyor

Genel Müdür Özdemir Ziraat Katılım Bankası açısından 2017 yılının ilk 9 ayını değerlendirdiği açıklamalarında kurumun her geçen gün istikrar içerisinde büyüdüğü belirtilerek faizsiz bankacılık sektörü ile birlikte İslami sermaye piyasalarına da destek olmak amacı ile Ziraat Katılım Bankası Varlık Kiralama Anonim Şirketi’nin kurulduğunu bu şirket ile birlikte kurumsal firmalara banka kredilerinin haricinde alternatif bir yatırımcı tabanının oluşturulmasının hedeflendiğini dile getirdi. ZKB Varlık Kiralama şirketinin özellikle fon, yatırım kuruluşları ve yönetim şirketleri gibi kuruluşların sahip oldukları kaynaklarını reel sektöre ve ülke ekonomisine kazandırılmasını sağlayacağını düşündüklerini belirten Özdemir şirketin çok yakında faaliyetlerine başlayacağını sözlerine ekledi.

KOBİ’lere Kolay Finansman Sağlıyoruz

KOBİ’lerin finansmana erişmesini kolaylaştıran Hazine Destekli Kredi garanti Fonu sayesinde ticari tabana yayılmalarının kolaylaştığını belirten Özdemir, KOBİ’lerin en önemli müşteri portföyü içerisinde yer aldığını sözlerine ekledi. KOBİ müşteri tabanının genişletilmesi için özel olarak pazarlama konusunda çaba sarf eden Ziraat Katılım Bankasının müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile avantajlı koşullar ile finansman sunmayı devam edeceğini belirten Genel Müdür Özdemir, kira sertifikaları ihracı ile faizsiz finans sisteminin menkulleştirilmesine önemli bir katkı sağladıklarını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...