Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Kârı 279 Milyon TL!

0

Türkiye Finans Katılım Bankası üçüncü çeyreğin sonuna ait bilanço verilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıkladı.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından KAP’a yapılan açıklamada 2017 yılının ilk 9 aylık sürecinde, bir önceki yılın aynı dönemine oranla net kârda yüzde 12’lik bir artış yaşanırken, bankanın kârı 279 milyon Türk Lirası olarak kayıtlara geçti.

Yılın ilk dokuz aylık döneminde net kârında yüzde 12’lik bir artış yakalayan banka, 279 milyon Türk Lirası kâr elde ederken, aynı dönem içerisindeki bankanın aktif büyüklüğü de 37,3 milyar Türk Lirası olarak gerçekleşti.

Başlıklar

Öz Kaynakda Yüzde 9’luk Büyüme!

Eylül ayı sonuna ait olan verileri yayınlayan Türkiye Finans Katılım Bankası, 2016 yılının sonuna göre yüzde 9’luk bir öz kaynak artışı yakalayarak 4 milyar Türk Lirası’na ulaştı.

2016 yılının yıl sonunda yüzde 15,58 oranında olan sermaye yeterlilik rasyosu, 2017 yılının ilk dokuz ayı itibariyle yüzde 18,29’a kadar yükseldi. Yılın üçüncü çeyreği içerisinde toplanan fonların tutarı da, 20,7 milyar Türk Lirası olarak kayıtlara geçti.

Ürün Çeşitliliği Ana Hedef

Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Wael Abdulaziz Raises, Finans Katılım Bankası’nın üçüncü çeyrek içerisinde hem müşteri hizmetleri konusunda, hem de ürün çeşitliliği sağlayarak ürünleri geliştirme konusunda ciddi adımlar attığını, bu adımlara ek olarak reel ekonominin lokomotifi konumunda yer alan birçok şirkete ve projeye inovatif ve müşteri odaklı bir anlayış eşliğinde finansman sağladığını ifade etti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın