Migros, Makro Market’i Satın Mı Alıyor?

Google Haberlere Abone Ol:

Makro Market, yakın dönemde OHAL geri iflas erteleme isteyemediği için konkordato ilan etmişti. Bu gelişmeler sonrasında Migros’un Makro Market’i satın alması yönünde söylentiler çıktı.

Türkiye’de neredeyse her şehirde sahip olduğu şube ağı ile en büyük market zincirlerinden bir tanesi olan Makro Market’e Migros’un teklif götürdüğü yönünde ortaya atılan iddialar sonrasına Migros’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama yapıldı.

Migros tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Migros’un tüm marketleri olduğu gibi Makro Market’i de yakından incelediğini, satın almak için herhangi bir görüşme yapılmadığını, Migros’un uzun vadeli büyüme stratejileri hedefi ile sektörde ortaya çıkan fırsatları değerlendirdiğini, henüz kamunun bilgilendirilmesini gerektirebilecek düzeyde somut bir gelişmenin bulunmadığını aktardı.

İki Şirketin Yöneticilerinden Açıklama Yapıldı!

Aynı zamanda bir TV programına açıklamalarda bulunan Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Makro Market’in tanıdıkları bir kurum olduğunu lakin satın alma hedefli bir girişimin ya da konuşmanın henüz gündemde olmadığını, gelecek dönemler için bir ön bilginin şimdiden paylaşmanın mümkün olmadığını ifade ederken, Makro Grup Şirketler Başkanı Şeref Songör de Migros’tan gelen bir teklifin ya da temasın olmadığını, herhangi bir şirkete satışın gündemlerinde olmadığını, konkordato programını uygulama için çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Konkordato Nedir? Konkordatonun Süresi Ne Kadar?

Konkordato, OHAL gereği yasaklanan iflas erteleme süreci yerine Türkiye’de mali sıkıntı ile boğuşan şirketlerin icra hukuk mahkemesine başvurmaları sonucu elde ettikleri süreçtir. İflas erteleme süreci 1 yıl olurken, konkordato süreci 3 ay olarak tanımlanmaktadır.

Ülke genelinde 253 adet mağazası ve 6 bin 500 adet çalışanı bulunan Makro Market, 1,7 milyar Türk Lirası’na tekabül edecek cirosu ile birlikte geçtiğimiz ay konkordato başvurusunda bulunmuştu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...