Ana SayfaGündemMigros, Makro Market’i Satın Mı Alıyor?

Migros, Makro Market’i Satın Mı Alıyor?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Makro Market, yakın dönemde OHAL geri iflas erteleme isteyemediği için konkordato ilan etmişti. Bu gelişmeler sonrasında Migros’un Makro Market’i satın alması yönünde söylentiler çıktı.

Türkiye’de neredeyse her şehirde sahip olduğu şube ağı ile en büyük market zincirlerinden bir tanesi olan Makro Market’e Migros’un teklif götürdüğü yönünde ortaya atılan iddialar sonrasına Migros’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama yapıldı.

Migros tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Migros’un tüm marketleri olduğu gibi Makro Market’i de yakından incelediğini, satın almak için herhangi bir görüşme yapılmadığını, Migros’un uzun vadeli büyüme stratejileri hedefi ile sektörde ortaya çıkan fırsatları değerlendirdiğini, henüz kamunun bilgilendirilmesini gerektirebilecek düzeyde somut bir gelişmenin bulunmadığını aktardı.

İki Şirketin Yöneticilerinden Açıklama Yapıldı!

Aynı zamanda bir TV programına açıklamalarda bulunan Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Makro Market’in tanıdıkları bir kurum olduğunu lakin satın alma hedefli bir girişimin ya da konuşmanın henüz gündemde olmadığını, gelecek dönemler için bir ön bilginin şimdiden paylaşmanın mümkün olmadığını ifade ederken, Makro Grup Şirketler Başkanı Şeref Songör de Migros’tan gelen bir teklifin ya da temasın olmadığını, herhangi bir şirkete satışın gündemlerinde olmadığını, konkordato programını uygulama için çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Konkordato Nedir? Konkordatonun Süresi Ne Kadar?

Konkordato, OHAL gereği yasaklanan iflas erteleme süreci yerine Türkiye’de mali sıkıntı ile boğuşan şirketlerin icra hukuk mahkemesine başvurmaları sonucu elde ettikleri süreçtir. İflas erteleme süreci 1 yıl olurken, konkordato süreci 3 ay olarak tanımlanmaktadır.

Ülke genelinde 253 adet mağazası ve 6 bin 500 adet çalışanı bulunan Makro Market, 1,7 milyar Türk Lirası’na tekabül edecek cirosu ile birlikte geçtiğimiz ay konkordato başvurusunda bulunmuştu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.