Ana SayfaGündemMigros, Makro Market’i Satın Mı Alıyor?

Migros, Makro Market’i Satın Mı Alıyor?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Makro Market, yakın dönemde OHAL geri iflas erteleme isteyemediği için konkordato ilan etmişti. Bu gelişmeler sonrasında Migros’un Makro Market’i satın alması yönünde söylentiler çıktı.

Türkiye’de neredeyse her şehirde sahip olduğu şube ağı ile en büyük market zincirlerinden bir tanesi olan Makro Market’e Migros’un teklif götürdüğü yönünde ortaya atılan iddialar sonrasına Migros’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama yapıldı.

Migros tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Migros’un tüm marketleri olduğu gibi Makro Market’i de yakından incelediğini, satın almak için herhangi bir görüşme yapılmadığını, Migros’un uzun vadeli büyüme stratejileri hedefi ile sektörde ortaya çıkan fırsatları değerlendirdiğini, henüz kamunun bilgilendirilmesini gerektirebilecek düzeyde somut bir gelişmenin bulunmadığını aktardı.

İki Şirketin Yöneticilerinden Açıklama Yapıldı!

Aynı zamanda bir TV programına açıklamalarda bulunan Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Makro Market’in tanıdıkları bir kurum olduğunu lakin satın alma hedefli bir girişimin ya da konuşmanın henüz gündemde olmadığını, gelecek dönemler için bir ön bilginin şimdiden paylaşmanın mümkün olmadığını ifade ederken, Makro Grup Şirketler Başkanı Şeref Songör de Migros’tan gelen bir teklifin ya da temasın olmadığını, herhangi bir şirkete satışın gündemlerinde olmadığını, konkordato programını uygulama için çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Konkordato Nedir? Konkordatonun Süresi Ne Kadar?

Konkordato, OHAL gereği yasaklanan iflas erteleme süreci yerine Türkiye’de mali sıkıntı ile boğuşan şirketlerin icra hukuk mahkemesine başvurmaları sonucu elde ettikleri süreçtir. İflas erteleme süreci 1 yıl olurken, konkordato süreci 3 ay olarak tanımlanmaktadır.

Ülke genelinde 253 adet mağazası ve 6 bin 500 adet çalışanı bulunan Makro Market, 1,7 milyar Türk Lirası’na tekabül edecek cirosu ile birlikte geçtiğimiz ay konkordato başvurusunda bulunmuştu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.