Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEn Az Lise Mezunu 3251 Memur Alımı Yapılacak!

En Az Lise Mezunu 3251 Memur Alımı Yapılacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

En az ilköğretim mezunu olan tam 3 bin 251 memur alımı yapılacak! Her eğitim grubuna yönelik olarak gerçekleştirilecek memur atamaları için işte tüm detaylar!

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında işe alım yapılacak 3 bin 251 memur için başvuru süreleri uzatıldı. Alımlar Türkiye genelinde gerçekleştirilecek. Alınacak personeller en az lise mezunu olup, her eğitim öğretim durumuna göre farklı hizmet dallarında görevlendirilecek. Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında işe alım yapılacak memurlara dair tüm detaylar!

Toplamda 3251 kişi alınacak!

Maliye Bakanlığı tarafından verilen onay doğrultusunda kamu kurumlarına memur ve kamu personeli alımı yapılacak. Her sene olduğu gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği tespit kapsamında, Sosyal Hizmetler Kanunu’na uygun bir şekilde memur atamaları gerçekleşecek. 2017 yılı memur atamaları sayısı tam 3 bin 251 kişiye tekabül edecek.

Eğitim Durumuna Göre Sayı Dağılımı

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yapılacak memur alımlarının Türkiye geneli rakamı 3 bin 251 kişiye tekabül edecek. İlköğretim mezunu olanlar arasından yapılacak atama 1 bin 854 kişi, lise mezunu olanlar arasından yapılacak atama 1 bin 073 kişi, ön lisans mezunu olanlar arasından yapılacak atama 182 kişi, lisans mezunu olanlar arasından yapılacak a tama ise 142 kişi olarak gerçekleşecek.

Başvuru süreleri ise uzatılmış olup, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç aile, çocuk, yaşlı gibi kişilere götürülen sosyal hizmetler ile alakalı gerçekleştirilecek olan bu atamaya iş başvurusu yaparak memur olma şansını yakalayabilirsiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.