En Az Lise Mezunu 3251 Memur Alımı Yapılacak!

0

En az ilköğretim mezunu olan tam 3 bin 251 memur alımı yapılacak! Her eğitim grubuna yönelik olarak gerçekleştirilecek memur atamaları için işte tüm detaylar!

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında işe alım yapılacak 3 bin 251 memur için başvuru süreleri uzatıldı. Alımlar Türkiye genelinde gerçekleştirilecek. Alınacak personeller en az lise mezunu olup, her eğitim öğretim durumuna göre farklı hizmet dallarında görevlendirilecek. Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında işe alım yapılacak memurlara dair tüm detaylar!

Toplamda 3251 kişi alınacak!

Maliye Bakanlığı tarafından verilen onay doğrultusunda kamu kurumlarına memur ve kamu personeli alımı yapılacak. Her sene olduğu gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği tespit kapsamında, Sosyal Hizmetler Kanunu’na uygun bir şekilde memur atamaları gerçekleşecek. 2017 yılı memur atamaları sayısı tam 3 bin 251 kişiye tekabül edecek.

Eğitim Durumuna Göre Sayı Dağılımı

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında yapılacak memur alımlarının Türkiye geneli rakamı 3 bin 251 kişiye tekabül edecek. İlköğretim mezunu olanlar arasından yapılacak atama 1 bin 854 kişi, lise mezunu olanlar arasından yapılacak atama 1 bin 073 kişi, ön lisans mezunu olanlar arasından yapılacak atama 182 kişi, lisans mezunu olanlar arasından yapılacak a tama ise 142 kişi olarak gerçekleşecek.

Başvuru süreleri ise uzatılmış olup, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç aile, çocuk, yaşlı gibi kişilere götürülen sosyal hizmetler ile alakalı gerçekleştirilecek olan bu atamaya iş başvurusu yaparak memur olma şansını yakalayabilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın