Ana SayfaDiğer İş İlanlarıKPSS 2017/2 Tercihleri Başlıyor! İşte Detaylar!

KPSS 2017/2 Tercihleri Başlıyor! İşte Detaylar!

-

Toplamda 2038 kişilik memur kadrosu için atama yapılacak olan KPSS 2017/2 tercihleri başladı. Yapılacak olan tercihler doğrultusunda en az lise mezunu memur alımı yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan memur atamalarında kamu görevine ilk defa başlayacak olanlar için KPSS 2017/2 tercihleri başladı. Merkezi yerleştirme sonucunda ilan edilecek olan kadro ve pozisyonların ÖSYM’ye tercihi gerçekleştirildi. Kasım ayının içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen merkezi yerleştirme ile Türkiye genelinde 208 kişilik lise mezunu, 918 kişilik ön lisans mezunu ve 912 kişilik lisans mezunu memur alımı yapılacak.

“Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik”in hükümleri çerçevesinde B Grubu kadro ve pozisyonlar için yapılacak olan yerleştirmeler, Devlet Personel Başkanlığı tarafından Nitelik Kod Klavuzu ve mevzuatı açısından incelenip, ÖSYM’ye teslim edildi.

Tercihler Ne Zaman Başlıyor?

Bahsi geçen bu memur atamaları için tercihler 14 Kasım 2017 tarihinde başlayıp, 23 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek. 90 farklı kuruma gerçekleştirilecek olan atamalar için son başvuru tarihi 23 Kasım 2017 olarak belirlendi.

Hangi Kurum Kaç Personel Alacak?

Yapılacak olan 2038 kişilik memur atamalarında; 164 personel üniversitelere, 1140 personel Kamu İktisadi Teşebbüsleri’ne, 718 kişi üniversiteler hariç 190 sayılı KHK’ya tabi olan kurumlara ve 16 kişi de kişisel verileri koruma kurumu ve darülacezede başkanlığına atanacak.

Hangi Meslek Sınıfına Kaç Personel Atanacak?

Atama yapılacak olan personellerin çalışacaklar hizmet sınavlarına göre dağılımları ise; 426 personel genel idare hizmetleri, 297 personel teknik hizmetler, 127 personel sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri, 41 personel avukatlık, 7 personel ise  yardımcı hizmetler sınıfında görev alacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler