Türkiye İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Sınavı Düzenliyor!

0
Türkiye İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Sınavı Düzenliyor!

Türkiye İş Bankası, müfettiş yardımcısı kadrosunda istihdam edeceği personeller için banka sınavı düzenliyor. Banka sınavı için başvurular başladı.

Türkiye İş Bankası müfettiş yardımcısı kadrosu için istihdam edilecek adayların seçilmesi için bir banka sınavı düzenliyor. 17 Ekim 2020 tarihinde düzenlenecek olan sınav için başvurular başladı ve 11 Ekim’e kadar devam edecek.

Türkiye İş Bankası Müfettiş Yardımcı Sınavı ve Detayları!

İş Bankası’nın düzenlendiği banka sınavı ve işe alım ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Üniversitelerin 4 senelik eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Sistem ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olup başvuru yapan kişilerde İşletme, İktisat, Ekonomi, Maliye, Bankacılık ve dengi bölümlerde yüksek lisans yapmış olma şartı aranmaktadır,
 • 30 yaş ve altında olmak,
 • İngilizce, Almanca ya da Fransızca dillerinden en az birini çok iyi bilmek,
 • İngilizce bilgisi varsa TOEFL Sertifikasına sahip olmak,
 • Almana Biliniyorsa GOETHE Enstitüsü sertifikasına sahip olmak,
 • Erkek adayların askerlik görevlerini tamamlamış ya da en az 2 sene tecil ettirmiş olmaları istenmektedir.

Müfettiş Yardımcı Sınavı Detayları

Türkiye İş Bankası Uzman Yardımcı sınavı toplamda 4 aşamadan oluşacak. Bunlar;

 • Genel Yetenek Sınavı,
 • Değerlendirme,
 • İnsan Kaynakları Görüşmesi,
 • Panel Mülakatı.

Genel Yetenek sınavı sayısal ve sözel yeteneği ölçmeye yönelik sorulardan oluşur. Yetenek testinin süresi toplamda 70 dakikadır. Bu sınavda başarılı olanlar değerlendirmeye alınır ve 3. Aşama olan İnsan Kaynakları Görüşmesi aşamasına geçilir. Görüşmenin olumlu olması halinde Üst düzey yöneticilerle panel mülakatı gerçekleşir.

Başvurular 11 Ekim 2020 Pazar gününe kadar kabul edilecek olup sadece cv.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı üzerinden yapılabilecektir. Şubelere ya da Genel Müdürlük birimlerine başvuru yapılamayıp, yapılan başvurular ise geçersiz sayılacaktır.

Yayınlanan Banka İş İlanı ile detaylı bilgiye aşağıdaki web adresinden ulaşabilirsiniz.

11 Ekim tarihine kadar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak Türkiye İş Bankası’na banka sınavı başvurusu yapabilirsiniz.

https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/Documents/iste-kariyer/mufettis_yardimcisi_sinavi_2020.pdf

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın