Türkiye’nin Otomobiline Türk İşçisi Desteği!

0

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Kavlak, Türkiye’nin otomobili projesi kapsamında üretilecek olan yerli otomobil için gece gündüz ter dökmeye hazır olduklarını ifade etti.

Alın Teri Dökmeye Hazırız!

Türkiye’nin otomobili projesine verilen destek çığ gibi büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin her yerinden proje için destek haberleri gelirken, yeni bir haber de BMC ve Kıraça Holding’e ait Karsan’da üyeleri bulunan Türk Metal Sendikası grubundan geldi. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Türkiye’nin otomobili projesi için hem maddi, hem de manevi olarak fedakarlıkta bulunmaya ve alın teri dökmeye hazır olduklarını belirtti.

Türkiye Başarılarına Otomobil Üretimini Ekleyecek!

Sahip olunan bilgi birikimi ve sektör tecrübesi ile birlikte global düzeydeki otomotiv devleri için üretim yapan Türk işçisinin Türkiye’nin otomobili projesinde gece-gündüz çalışmaya hazır olduğunu belirten Kavlak, Türkiye’nin kendi helikopterini, tankını, silahını, insansız hava aracını üretmekte olduğunu, kendi otomobili için de üretimi rahat bir şekilde gerçekleştirebileceğini ifade etti.

Elektrikli Motorla Kaçırılan Fırsat Telafi Edilebilir

Kavlak tarafından gerçekleştirilen açıklamada Türkiye’nin Otomobili projesi için Türk işçisinin fedakarlık yapmaya hazır olduğunu ifade eden Kavlak, işçinin bu üretimi “milli mesele” olarak gördüğünü belirtti. Üretilecek olan otomobilin akaryakıtta dışa bağımlılığı azaltmak ve global trendlere eşlik etmek adına elektrikli olması gerektiğini kaydeden Kavlak, içten yanmalı motor alanında Türkiye’nin birçok fırsatı kaçırdığını, bu fırsatları telafi etmek için elektrikli otomobillerin güzel bir fırsat olduğunu kaydetti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın