İstanbul Yeni Havalimanı’na Elon Musk’tan Yatırım Teklifi!

0

Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel davetini yerine getiren yerine getiren Tesla’nın CEO’su Elon Musk, İstanbul Yeni Havalimanı için yatırım teklifi yaptı.

Tesla’dan Yeni Havalimanı için Teklif

Dünyanın tanınmış şirketlerinden elektrikli araba üretici olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bundan birkaç gün önce Türkiye’ye ziyarette bulunmuştu. Ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel davetlisi Musk’ın firmasından İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili yatırım teklifi geldi. Tesla’dan gelen teklifin, İstanbul Yeni Havalimanı’nda elektrik enerjisinin depolanacağı bir tesis kurulması ile ilgili olduğu söylendi. Mehmet Kalyoncu, Tesla’dan gelen teklifi değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Yapımı süren ve inşaatının yüzde 70’lik bölümü tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı’na yurtdışından yatırımcılar yoğun ilgi gösteriyor. Havalimanında inşaatı süren tüm etapların bitmesi halinde 150 milyon kişiye hizmet verecek. İstanbul Yeni Havalimanı ayrıca dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine de sahip.

İGA Tesla’nın Teklifini Değerlendiriyor

Türkiye’ye ziyarette bulunan Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Dünyaca bilinen ve elektrikli araba üreten Tesla adına teklifi İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Diarmuid O’Connel yaptı. Elon Musk’un şirketi tarafından yapılan bu teklif hakkında konuşan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, konuyla ilgili olarak teklifi değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Yeni Havalimanı’na Yabancı Yatırımcı İlgisi Sürüyor

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’na dünya genelinde bir çok ülkeden işbirliği teklifi geldiğini, ancak henüz bir anlaşma yapılmadığını, Çin, Hindistan, Singapur, Özbekistan, Suudi Arabistan’ın işbirliği yapılma ihtimali olan ülkeler arasında olduğunu da açıkladı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın