Ana SayfaEkonomiİstanbul Yeni Havalimanı’na Elon Musk’tan Yatırım Teklifi!

İstanbul Yeni Havalimanı’na Elon Musk’tan Yatırım Teklifi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel davetini yerine getiren yerine getiren Tesla’nın CEO’su Elon Musk, İstanbul Yeni Havalimanı için yatırım teklifi yaptı.

Tesla’dan Yeni Havalimanı için Teklif

Dünyanın tanınmış şirketlerinden elektrikli araba üretici olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bundan birkaç gün önce Türkiye’ye ziyarette bulunmuştu. Ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel davetlisi Musk’ın firmasından İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili yatırım teklifi geldi. Tesla’dan gelen teklifin, İstanbul Yeni Havalimanı’nda elektrik enerjisinin depolanacağı bir tesis kurulması ile ilgili olduğu söylendi. Mehmet Kalyoncu, Tesla’dan gelen teklifi değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Yapımı süren ve inşaatının yüzde 70’lik bölümü tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı’na yurtdışından yatırımcılar yoğun ilgi gösteriyor. Havalimanında inşaatı süren tüm etapların bitmesi halinde 150 milyon kişiye hizmet verecek. İstanbul Yeni Havalimanı ayrıca dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine de sahip.

İGA Tesla’nın Teklifini Değerlendiriyor

Türkiye’ye ziyarette bulunan Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Dünyaca bilinen ve elektrikli araba üreten Tesla adına teklifi İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Diarmuid O’Connel yaptı. Elon Musk’un şirketi tarafından yapılan bu teklif hakkında konuşan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, konuyla ilgili olarak teklifi değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Yeni Havalimanı’na Yabancı Yatırımcı İlgisi Sürüyor

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’na dünya genelinde bir çok ülkeden işbirliği teklifi geldiğini, ancak henüz bir anlaşma yapılmadığını, Çin, Hindistan, Singapur, Özbekistan, Suudi Arabistan’ın işbirliği yapılma ihtimali olan ülkeler arasında olduğunu da açıkladı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...