Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! İkili Eğitim Kaldırılacak!

0

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz tarafından yapılan açıklamaya göre, 2019 yılının sonuna kadar Türkiye’nin her bir köşesinden ikili eğitim kaldırılacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG’un yerine getirilecek olan sistem sayesinden bunsan sonra öğrencilerinin ömürlerinin yollarda, sokaklarda, araçlarda geçmesini engelleyeceklerini, 2019 yılının sonu itibari ile ülkenin her bir köşesinden ikili eğitim sisteminin kaldırılacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım’a eşlik ettiği Keçiören Ovacık Eğitim Kampüsü ve Ankara genelinde 34 farklı tesisin toplu temel atma töreninde bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında eğitim tesisinin hayata geçirilebilmesi adına 515 milyon TL’yi aşan bir bütçe ayrıldığına işaret ederek, yatırımlara yönelik Cumhuriyet tarihinin Ankara’da eğitim adına gerçekleştirilen en büyük yatırımı olabileceği değerlendirmelerinde bulundu.

Bakan Yılmaz açıklamalarında, çocukları hayata hazır sağlıklı birer birey olarak yetiştirmeyi sağlayacak bir eğitim sistemi hedeflediklerini, Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmesi için herkes adına fırsat eşitliği sağlayacak kaliteli bir eğitime ihtiyaç duyulduğunu ve bunun için de çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

Eğitim İçin 134 Milyon Lira Ayrıldı

2018 yılı bütçesinden eğitim için ayrılan bütçenin 134 milyar lira olduğunu ifade eden Bakan İsmet Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, hayırseverler, okul aile birlikleri ve okullarda öğrencilere üzüm ve süt dağıtılması adına yapılan yardımlar ile beraber bahsi geçen bu rakamın 150 milyon lira civarına ulaşacağını da dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ayrıca açıklamalarında Fatih projesine de değinerek, bu kapsamda ülke genelinde büyük değişiklikler kaydedileceğini belirtti.  

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version