Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yeni pist için çalışmalar başladı. Yeni pist ile birlikte havalimanının 2019 hedefi, yüzde 20 daha fazla trafik oldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal İşletmecisi CEO’su Ersel Göral, havalimanının durumu ve gelecek planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni pist için çalışmaların başladığını ifade eden Göral, yeni pist ile birlikte 2019 yılı sonrasında trafikte yüzde 20 oranında yükselme beklediklerini, pist inşaatının tamamlanması sonrasında yeni terminal binası için de çalışmalara start vereceklerini kaydetti.

Yeni Pistle Trafik Rahatlayacak!

2019 yılının ortası itibariyle pist inşaatının tamamlanmasıyla iki bağımsız piste sahip olunacağını ifade eden Göral, tarih olarak 3. İstanbul Havalimanı ile aynı dönemlerde yeni pistin devreye sokulmasını beklediklerini kaydetti. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın bu dönem itibariyle artık bir şehir havalimanı olacağını sözlerine ekleyen Göral, bu durumun yeni havayolu şirketlerinin de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmesi için etkili olacağını kaydetti.

Son dönemlerde hava trafiğinde çift haneli artışlar gördüklerini kaydeden Göral, ikinci pistin devreye sokulması ile bu sorunların ortadan kalkacağını, bu sorunlar sonrasında havalimanına olan rağbetin yükseleceğini, bugüne kıyasla 2019 yılında en az yüzde 20 daha fazla trafik hedeflerinin olduğunu ifade etti. Yaz sezonunda Emirates’in günlük uçuşlara Sabiha Gökçen üzerinden başlayacağını kaydeden Göral, bu süreç içerisinde farklı havayolu şirketlerinin de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmeye başlayacağını kaydetti.

Kapasite 41 Milyon’a Yükselecek!

Atıl durumda olan eski terminal binasını yıkarak, o bölüme yeni bir terminal binası inşa ederek, yeni binayı iç hatlar terminali olarak kullanmayı, eski binayı ise dış hatlar terminali olarak devam ettirmeyi planladıklarını ifade eden Göral, 2018 yılının ortası itibariyle 41 milyonluk kapasiteye ulaşacaklarını, yeni pistin de tamamlanması ile birlikte uçak kapasitesinin de 40 uçaktan 80 küsür uçağa yükseleceğini ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın