Müjde Bozdağ’dan Geldi, Taşeron İşçilerin Beklediği Tarih Açıklandı!

0

Uzun yıllardır taşeron işçilere her seçim dönemi öncesinde kulaklarına çalınan lakin bir türlü gelmeyen o tarih için hükümet gün verdi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, taşeron işçilerin kadro durumu hakkında beklenen tarihi açıkladı!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, taşeron işçiler tarafından büyük bir merakla beklenen kadro konusu hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Son dakika açıklaması olarak kayıtlara geçen açıklamada, Bozdağ, taşeron işçilerin durumu hakkında detaylı bir açıklamada bulundu.

Taşeron İşçilerin Beklediği Tarih Açıklandı!

Gün içerisinde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu sonrasında konuşma yapan Bozdağ, taşeron işçiler ile alakalı yapılan çalışmalarda artık son aşamaya gelindiğini, Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında, konu ile alakalı Bakanların uzun bir toplantı gerçekleştirdiğini, sonrasında Başbakan Binali Yıldırım’ın bazı hususlar üzerinde ayrıca durulması konusunda talimat verdiğini ve çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Aralık ayının sonu, Ocak ayının başı döneminde taşeronlar ile alakalı ilgili yasanın TBMM’ye geleceğini ve sonuçlandırılacağını ifade eden Bozdağ, taşeron işçiler tarafından merakla beklenen tarihi açıkladı.

İlk Müjde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’ndan Gelmişti

Taşeron şirketler aracılığı ile devlet kurumlarında çalışan vatandaşlar, uzun dönemdir kadro edinebilmek adına büyük bir bekleyiş gerçekleştiriyor. Konu hakkındaki ilk umut ışığı, 2017 yılının Eylül ayının başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılırken, Sarıeroğlu tarafından çalışmaların yıl sonuna kadar bitirileceği belirtilmiş, devam eden süreçte farklı hükümet yetkilileri de aynı tarihi işaret etmişti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın