TEB’den 1 Milyon Kişiye Finansal Okuryazarlık Eğitimi Verildi!

0

Türk Ekonomi Bankası Aile Akademisi, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Meslekli ve Tenik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği sayesinde Ekim ayında Türkiye genelinde 1 milyon kişiye finansal okuryazarlık eğitimi verdi.

Türk Ekonomi Bankası Aile Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün iş birliğinde, ekim ayı boyunca ülke genelinde 1 milyon kişiye finansal okuryazarlık eğitimi sundu. 2012 yılında başlatılan Sorumlu Bankacılık anlayışı kapsamında olan TEB Aile Akademisi, tasarruf alışkanlığının topluma yaygınlaştırılması ve finansal okuryazar bir neslin devam ettirilmesine katkı sunulması için başlattığı çalışmalara tam gaz devam ediyor.

TEB Aile Akademisi’yle MEB İş Birliği!

Kurulan iş birlikleri ve sunulan eğitimler ile birlikte vatandaşın bütçelerini verimli bir şekilde yönetebilmelerini hedefleyen TEB Aile Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı iki kurum ile iş birliği kurarak Ekim ayı itibariyle finansal okuryazarlık eğitimleri vermeye başladı.

Türkiye genelinde Halk Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören kursiyerlere ve Mesleki Teknik Liseler’de okuyan öğrencilere finansal okuryazarlık eğitimi sunan TEB Aile Akademisi, bu projeyi devam ettirerek 2020 yılının sonuna kadar 6,2 milyon vatandaşa ulaşmayı hedeflerken, diğer yürütülen projeler ile birlikte bu rakamın 20 milyon kişiye kadar ulaşması hedefleniyor.

Tasarruf Oranlarını Yükseltmek Ana Hedef

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi yaptığı açıklamada, TEB’in tasarruf alışkanlığı gelişmiş, finansal bilinci yüksek olan vatandaşlardan oluşan bir toplumda sürdürülebilir ekonomik büyüme yakalanabileceğine inandığını, TEB Aile Akademisi’nin bu düşünce ile hayata geçirildiğini, geride kalan 5 yılda Türkiye’de tasarruf oranlarının yükseltilebilmesi adına önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerin, kurulan iş birlikleri sayesinde sunulan eğitimler ile finansal okuryazarlığı artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

TEB Aile Akademisi’nin hedeflerine de değinen Mendi, Milli eğitim Bakanlığı’na bağlı iki kurumla kurulan iş birlikleri sayesinde Ekim ayında 1 milyon kişiye ulaşıldığını, bunun önemli bir başarı olduğunu, TEB Aile Akademisi’nin bugüne kadar 235 bin kişiye birebir ulaşmayı başardığını, hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan iş birlikleri ile 2020 yılının sonuna kadar 20 milyon vatandaşa eğitimlerini ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın