Ana SayfaGündem20 Yıllık Süreç Sonuçlandı, Kazanan Ziraat Bankası Oldu!

20 Yıllık Süreç Sonuçlandı, Kazanan Ziraat Bankası Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Bir Türk girişimci tarafından 20 yıl önce tescil edilen ve 20 yıldır süren bir rekabet ortamına zemin hazırlayan “ziraat.com” için kazanan taraf Ziraat Bankası oldu.

  Yaklaşık 20 yıl önce “ziraat.com”u kendi adına tescil ettiren bir Türk girişimci, 20 yıldır Ziraat Bankası ile çeşitli kanallar ile savaşıyor. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Tahkim ve Arabulucuk Merkezi’ne başvuran girişimci, Ziraat Bankası tarafından yapılan savunma sonucunda kaybetti. Girişimci, aynı zamanda yaptığı mahkeme başvurusunda da ret yanıtı aldı.

  Türk asıllı Amerikan vatandaşı olan girişimci, 1996 yılında Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü Tahkim ve Arabulucuk Merkezi’nden Ziraat.com için kendi adına bir tescil kaydı yaptırmıştı. 20 yıl boyunca yıllık tescil yenileme bedelinin ödemesini aksatmadan gerçekleştiren girişimci, Ziraat Bankası tarafından yapılan girişimlere karşı daha fazla direnemedi. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne başvuru yapan Ziraat Bankası, haklı bulunarak ziraat.com domainin yeni sahibi oldu.

  WIPO’nun Ziraat Bankası’nı haklı bulması sonucunda kararı İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan iade davasına cevap dilekçesi sunan Ziraat Bankası, bankanın temellerinin 1863 yılından Mithat Paşa tarafından atıldığını “Memleket Sandıkları” adı ile başlayan serüvenin 1888 yılı itibariyle Ziraat Bankası adına dönüştüğünü, bankanın Türkiye sınırlarında bin 785 adet, 18 farklı ülkede ise 86 adet şubesinin yer aldığını ve bankanın dünya finans kuruluşları arasında oldukça saygın bir konuma sahip olduğu bilgisi paylaşıldı.

  Görülen dava sonucunda girişimciyi “kötü niyetli” olarak sınıflandıran mahkeme, Ziraat Bankası’nı haklı bularak “Ziraat” ibaresinde Ziraat Bankası’nın öncelikli hak sahibi olduğunu ifade etti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...