Ana Sayfa Gündem Yurtdışı Alışverişi Hızlanacak! Aras Kargo Alibaba’yla Anlaştı!

Yurtdışı Alışverişi Hızlanacak! Aras Kargo Alibaba’yla Anlaştı!

-

Dünya genelinde ekonomik ürün satışı konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan, Türkiye’de ise kargo teslim sürelerinin geç olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmeyen Alibaba, kargo devi Aras Kargo ile anlaşma imzaladı!

Türkiye’den Alibaba üzerinden verilen siparişler, ortalama 25 ila 40 gün içerisinde geliyor. İmzalanan sözleşme sayesinde bu sürecin önemli ölçüde kısaltılması hedeflenirken, Çin’den çıkan bir ürünün 5 gün içerisinde Türkiye’deki alıcısına ulaştırılması hedefleniyor.

Alibaba’nın ürünlerinin Türkiye’deki dağıtımını üstlenmek adıan anlaşma imzalayan Aras Kargo, e-ticaret devinin Türkiye’deki teslimat sürelerini önemli ölçüde kısaltmayı hedefliyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk, Aras Kargo’nn Türkiye teslimatlarını yapacaklarını, ürünlerin Çin’den çıktıktan sonra Türkiye’deki sahibine 5 gün içerisinde ulaştırılmasının hedeflendiğini, Avrupa için de birkaç ülkede benzer görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Türkiye’nin En Büyük Transfer Merkezi!

Toplamda 12 bin çalışanı, 4 bin adet aracı ve 29 adet transfer merkezi bulunan Aras Kargo, Türkiye’de kargoculuk faaliyetleri gösteren şirketler arasında önemli bir konuma sahip. 2020 yılında dünya genelinde 3 trilyon dolar büyüklüğündeki bir pazar büyüklüğüne ulaşılması beklenirken, Aras Kargo da bu sektörden elde edebildiği payı etme adına çalışmalarına devam ediyor.

10 Milyon Avro’luk yatırım ile Türkiye’deki metrekare bazında en büyük transfer merkezi olan Aras Kargo İkitelli Transfer Merkezi’ni yenilediklerini ifade eden Bulduk, saatte 5 bin 500 gönderi kapasiteli olan merkezin 15 bine kadar çıktığını ifade etti. Son 5 yıldır çift haneli büyüme eğilimini devam ettirdiklerini ifade eden Bulduk, 2017 yılında geleneğin bozulmayacağını, elde edilen büyümenin yüzde 20 civarıdna olduğunu, cironun ise 1 milyar Türk Lirası’nın üzerinde olacğaını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,413BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler