Ana SayfaEkonomiHizmet Süresi 30 Yıldan Uzun Olan Emekli Memurlara 1,1 Milyar TL Ödendi!

Hizmet Süresi 30 Yıldan Uzun Olan Emekli Memurlara 1,1 Milyar TL Ödendi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu kurumlarında 30 yıldan uzun süreli hizmeti bulunan 232 bin 506 emekli için toplamda 1,1 milyar Türk Lirası tutarında ödeme gerçekleştirdi.

30 Yıldan Fazla Hizmet Şartı Olanlar Haklı Bulundu!

2017 yılının ilk günlerinde yasalaşan Torba Yasa Kanunu kapsamında 7 Ocak 2016’ten önce aylık almaya başlayan memur emeklileri için 30 yıldan fazla hizmet süresi olanlar için özel bir ikramiye ödemesi gerçekleştirildi. 27 Ocak 2017 tarihinde yasalaşıp, Resmi Gazete’de yayınlanıp, yürürlüğe giren kanun kapsamında 30 yıldan uzun süre kamu hizmetinde bulunmuş memur emeklilerinden dava açmamış olanlar için müracaatlar, yasanın yürürlüğe girdiği tarih itibariyle yapılmış sayıldı.

7.500 TL’ye Kadar Olan Ödemeler Yapıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan başvurular kapsamında, mevcut imkânlar doğrultusunda yasanın yürürlüğe girdiği 27 Ocak 2017 tarihini takip eden 1 yıllık sürenin içerisinde 30 yıllık hizmet süresi bulunan memur emeklilerinin başvuru gerçekleştirmesi şartı getirilirken, ikramiyenin 7 bin 500 Türk Lirası’na kadar olan kısmının başvuru tarihi sonrasındaki 3 aylık süreç içerisinde verilmesi, 7 bin  500 Türk Lirası’nı aşan kısmının da, yapılan ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak olan kanuni faizi eşliğinde, takip eden yılın aynı ayı içerisinde ödemesinin gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı.

232 Bin 506 Memura 1,1 Milyar Türk Lirası Ödendi!

2017 yılının Mart ayı itibariyle başlayan ikramiye ödemeleri kapsamında, müracaat ederek, başvurusu haklı bulunan 232 bin 506 emekli memura ulaşıldı. Haklı bulunan 232 bin 506 memur için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan ödemeler ise 1,1 milyar Türk Lirası’na varan ödeme gerçekleştirildi. Ödemeler 7 bin 500 Türk Lirası üst limitine göre yapılırken, ödemelerin kalan kısımları olanlar için de, 2018 yılının aynı ayı içerisinde ödemelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.