Ana SayfaEkonomiHizmet Süresi 30 Yıldan Uzun Olan Emekli Memurlara 1,1 Milyar TL Ödendi!

Hizmet Süresi 30 Yıldan Uzun Olan Emekli Memurlara 1,1 Milyar TL Ödendi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu kurumlarında 30 yıldan uzun süreli hizmeti bulunan 232 bin 506 emekli için toplamda 1,1 milyar Türk Lirası tutarında ödeme gerçekleştirdi.

30 Yıldan Fazla Hizmet Şartı Olanlar Haklı Bulundu!

2017 yılının ilk günlerinde yasalaşan Torba Yasa Kanunu kapsamında 7 Ocak 2016’ten önce aylık almaya başlayan memur emeklileri için 30 yıldan fazla hizmet süresi olanlar için özel bir ikramiye ödemesi gerçekleştirildi. 27 Ocak 2017 tarihinde yasalaşıp, Resmi Gazete’de yayınlanıp, yürürlüğe giren kanun kapsamında 30 yıldan uzun süre kamu hizmetinde bulunmuş memur emeklilerinden dava açmamış olanlar için müracaatlar, yasanın yürürlüğe girdiği tarih itibariyle yapılmış sayıldı.

7.500 TL’ye Kadar Olan Ödemeler Yapıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan başvurular kapsamında, mevcut imkânlar doğrultusunda yasanın yürürlüğe girdiği 27 Ocak 2017 tarihini takip eden 1 yıllık sürenin içerisinde 30 yıllık hizmet süresi bulunan memur emeklilerinin başvuru gerçekleştirmesi şartı getirilirken, ikramiyenin 7 bin 500 Türk Lirası’na kadar olan kısmının başvuru tarihi sonrasındaki 3 aylık süreç içerisinde verilmesi, 7 bin  500 Türk Lirası’nı aşan kısmının da, yapılan ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak olan kanuni faizi eşliğinde, takip eden yılın aynı ayı içerisinde ödemesinin gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı.

232 Bin 506 Memura 1,1 Milyar Türk Lirası Ödendi!

2017 yılının Mart ayı itibariyle başlayan ikramiye ödemeleri kapsamında, müracaat ederek, başvurusu haklı bulunan 232 bin 506 emekli memura ulaşıldı. Haklı bulunan 232 bin 506 memur için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan ödemeler ise 1,1 milyar Türk Lirası’na varan ödeme gerçekleştirildi. Ödemeler 7 bin 500 Türk Lirası üst limitine göre yapılırken, ödemelerin kalan kısımları olanlar için de, 2018 yılının aynı ayı içerisinde ödemelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...