Avrupa Komisyonu’ndan İSTKA’ya Girişimcilikte Ulusal Kazanan Ödülü!

0

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması’nda “Ulusal Kazanan” ödülüne layık görüldü.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Avrupa Komisyonu tarafından organize edilen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması’na katılım sağladı. Yarışmanın “Girişimcilik Ruhun un Geliştirilmesi Kategorisi”nde Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı ile aday gösterilen İSTKA, Ulusal Kazanan ödülüne layık görüldü. Estonya’nın başkenti Tallin’de düzenlenen ödül töreninde İSTKA’ya ödülü takdim edilirken, program kapsamında yer alan 23 farklı proje için 13 milyon Türk Lirası tutarındaki bütçe ile yürütüldü.

Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı’nda 23 adet paydaş, 45 adet proje ortağı ile start verilirken, hayata geçirilen 23 projede toplamda 352 adet kurum ile işbirliği yapıldı. Yapılan işbirlikleri sayesinde yaklaşık 11 bin 500 adet genç, hem teorik, hem de uygulamalı girişimcilik eğitimi, mesleki eğitim, kariyer yönlendirme gibi birçok farklı başlık altında sunulan eğitimlerden faydalandı. 32 farklı ülkeden 305 adet kurumun aday gösterildiği yarışmanın Avrupa ölçeğinde 56 adet kurum tarafından sunulan projeler yarıştı.

13 İlçede 19 Merkez Açıldı

İSTKA, eğitimcilerin eğitilmesi hedefiyle de 727 farklı eğitimciye eğitim sunarken, programın geneli sosyoekonomik açıdan farklılıklar gösteren 13 farklı ilçede, 19 adet girişimcilik, mesleki eğitim ve kariyer merkezi kurulmasını da sağladı.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması’na adaylar 5 farklı kategoride KOSGEB tarafından belirlenirken, İSTKA’ya ödül verilen Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde ağırlıklı olarak kadınlar ve gençler arasındaki girişimcilik kültürünün oluşturulması faaliyetleri destekleniyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın