Ana SayfaGündemAvrupa Komisyonu’ndan İSTKA’ya Girişimcilikte Ulusal Kazanan Ödülü!

Avrupa Komisyonu’ndan İSTKA’ya Girişimcilikte Ulusal Kazanan Ödülü!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması’nda “Ulusal Kazanan” ödülüne layık görüldü.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Avrupa Komisyonu tarafından organize edilen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması’na katılım sağladı. Yarışmanın “Girişimcilik Ruhun un Geliştirilmesi Kategorisi”nde Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı ile aday gösterilen İSTKA, Ulusal Kazanan ödülüne layık görüldü. Estonya’nın başkenti Tallin’de düzenlenen ödül töreninde İSTKA’ya ödülü takdim edilirken, program kapsamında yer alan 23 farklı proje için 13 milyon Türk Lirası tutarındaki bütçe ile yürütüldü.

Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı’nda 23 adet paydaş, 45 adet proje ortağı ile start verilirken, hayata geçirilen 23 projede toplamda 352 adet kurum ile işbirliği yapıldı. Yapılan işbirlikleri sayesinde yaklaşık 11 bin 500 adet genç, hem teorik, hem de uygulamalı girişimcilik eğitimi, mesleki eğitim, kariyer yönlendirme gibi birçok farklı başlık altında sunulan eğitimlerden faydalandı. 32 farklı ülkeden 305 adet kurumun aday gösterildiği yarışmanın Avrupa ölçeğinde 56 adet kurum tarafından sunulan projeler yarıştı.

13 İlçede 19 Merkez Açıldı

İSTKA, eğitimcilerin eğitilmesi hedefiyle de 727 farklı eğitimciye eğitim sunarken, programın geneli sosyoekonomik açıdan farklılıklar gösteren 13 farklı ilçede, 19 adet girişimcilik, mesleki eğitim ve kariyer merkezi kurulmasını da sağladı.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması’na adaylar 5 farklı kategoride KOSGEB tarafından belirlenirken, İSTKA’ya ödül verilen Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde ağırlıklı olarak kadınlar ve gençler arasındaki girişimcilik kültürünün oluşturulması faaliyetleri destekleniyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...