İslami Ticaret Finans Kurumu’ndan Türkiye’ye 3 Yılda 2 Milyar Dolarlık Finansman!

Google Haberlere Abone Ol:

İslam Ticaret Finans Kurumu (ITFC), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP)  ve Uluslararası Ticaret Merkezi(ITC) arasında kurulan işbirliği ile Orta Asya bölgesinde hizmet veren işletmelerin hem ticaret, hem de ihracat kapasitelerini yükseltmek adına, bölgede ticari istihbarat eğitimi programı başlatıyor.

Başlıklar

Ticari İstihbarat Yeni Köprüler Kurabilir!

ITFC, UNDP ve ITC arasında kurulan işbirliği sayesinde Orta Asya bölgesindeki işletmelerin hem ticaret hacimlerini büyütmek, hem de ihracat kapasitelerini artırabilmek adına ticari istihbarat eğitimi programı başlatılacak. Ticaret Destek Kuruluşları’na odaklanacak olan bu program, ihracat fırsatlarını ve farklı pazarlar için giriş koşullarını tespit edebilmek adına mevcut olan tüm araçların kullanılması ve bu araçlar sayesinde KOBİ’lere destek sunulması konusunda bir ortam yaratılmasını hedefliyor.

Konu hakkında fikirlerini belirten Uluslararası İslam Ticaret Finans Kurumu CEO’su Hani Salem Sonbol, KOBİ’ler için ekonominin bel kemiğini oluşturduğunu, tüm ülkelerin hem büyümesi, hem inovatiflik kazanması, hem de istihdam ortamı oluşturmaları için KOBİ’lerin oldukça önemli olduğunu, bu konuda UNDP ve ITC ile kurulan iş birliği sayesinde Orta Asya bölgesine ulaşabilmek adına ticari kapasiteler için yeni köprüler kurulmasının hedeflendiğini, bu bölgede uluslararası ticaret gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

3 Yılda 2 Milyar Dolar Finansman Sağlandı!

Gerçekleştirilen toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Uluslararası İslam Ticaret Finans Kurumu Türkiye temsilcisi Harun Çelik,  Türkiye’de ITFC’nin son 10 yıllık süreçte toplamda 4 milyar dolarlık finansman sağladığını belirtti. Son 3 yılda sağlanan finansmanın 2 milyar Dolar’a ulaştığını belirten Çelik, bu finansmanların birçoğunun Eximbank ve diğer bankalar üzerinden ihracat alanında hizmet veren KOBİ’lerin kullanılması için sağlandığını belirtti. Sunulan finansmanların bir kısmının da özel sektör firmalarına, tarım ürünleri ticareti yapmaları için sunulduğunu ifade eden Çelik, gelecek 3 yıl içerisinde finansman oranını yukarı taşımayı hedeflediklerini kaydetti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.