2018 Yılında Hangi Özel Günde Kaç Gün Tatil Yapılacak?

Google Haberlere Abone Ol:

Yeni yılın kapıyı çalması ile birlikte 2018 yılında çalışanların kaç gün tatil yapacağı da büyük bir merak konusu oldu.

2017 yılında çalışanlar tam 116 gün tatil yaptı. Bu tatil rakamı 2018 yılında kaç gün olacak? Bayram tatilleri hangi günlere denk gelecek? 2016 yılında resmi tatiller ve hafta sonlarının toplamı yine 116 gün olarak gözüküyor. İşte madde madde o tatiller!

  • Yılbaşı tatili: 31 Aralık 2017 tarihinin pazar gününe denk gelmesi sebebiyle 1 Ocak 2018 Pazartesi günü tatil olacak. Bu tatil, haftasonu ile birlikte 3 gün olarak kullanılacak.
  • 23 Nisan: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tarihinin Pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle tatilin 3 gün olarak kullanılması ön görülüyor.
  • 1 Mayıs: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Salı gününe denk gelmesi sebebiyle Pazartesi günü için izin alabilecek olan çalışanlar 4 gün tatil yaparken, izin almayacak olanlar 1 günlük tatil ile yetinecek gibi gözüküyor.
  • 19 Mayıs: 10 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Cumartesi gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil olmayacak.
  • Ramazan Bayramı: Arefe gününün 14 Haziran 2018 perşembe gününe denk gelmesi ve bayramın ikinci ve üçüncü günlerinin haftasonu olması sebebiyle tatil 3,5 gün olarak uygulanacak.
  • 15 Temmuz: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de Pazar gününe tekabül ettiği için ekstra bir tatil uygulanmayacak.
  • Kurban Bayramı: Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleşen Kurban Bayramı 11 gün olarak kutlanırken, 2018 yılında arefe gününün 20 Ağustos 2018 Pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle bayramın yine 9 gün olarak tatil uygulamasına tabii tutulması bekleniyor.
  • 30 Ağustos: 30 Ağustos Zafer Bayramı 2018 yılında Cuma Perşembe gününe denk geliyor. Cuma gününü izinli olarak geçirebilecek çalışanlar için Ramazan Bayramı’nın hemen peşine bir 4 günlük izin daha gözüküyor.
  • 29 Ekim: 29 ekim Cumhuriyet Bayramı gelecek yıl Pazartesi gününe tekabül ederek, çalışanların 3 günlük bir tatil yapmasına ortam sağlıyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.