Ana SayfaGündem2018 Yılında Hangi Özel Günde Kaç Gün Tatil Yapılacak?

2018 Yılında Hangi Özel Günde Kaç Gün Tatil Yapılacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Yeni yılın kapıyı çalması ile birlikte 2018 yılında çalışanların kaç gün tatil yapacağı da büyük bir merak konusu oldu.

  2017 yılında çalışanlar tam 116 gün tatil yaptı. Bu tatil rakamı 2018 yılında kaç gün olacak? Bayram tatilleri hangi günlere denk gelecek? 2016 yılında resmi tatiller ve hafta sonlarının toplamı yine 116 gün olarak gözüküyor. İşte madde madde o tatiller!

  • Yılbaşı tatili: 31 Aralık 2017 tarihinin pazar gününe denk gelmesi sebebiyle 1 Ocak 2018 Pazartesi günü tatil olacak. Bu tatil, haftasonu ile birlikte 3 gün olarak kullanılacak.
  • 23 Nisan: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tarihinin Pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle tatilin 3 gün olarak kullanılması ön görülüyor.
  • 1 Mayıs: 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Salı gününe denk gelmesi sebebiyle Pazartesi günü için izin alabilecek olan çalışanlar 4 gün tatil yaparken, izin almayacak olanlar 1 günlük tatil ile yetinecek gibi gözüküyor.
  • 19 Mayıs: 10 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Cumartesi gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil olmayacak.
  • Ramazan Bayramı: Arefe gününün 14 Haziran 2018 perşembe gününe denk gelmesi ve bayramın ikinci ve üçüncü günlerinin haftasonu olması sebebiyle tatil 3,5 gün olarak uygulanacak.
  • 15 Temmuz: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de Pazar gününe tekabül ettiği için ekstra bir tatil uygulanmayacak.
  • Kurban Bayramı: Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleşen Kurban Bayramı 11 gün olarak kutlanırken, 2018 yılında arefe gününün 20 Ağustos 2018 Pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle bayramın yine 9 gün olarak tatil uygulamasına tabii tutulması bekleniyor.
  • 30 Ağustos: 30 Ağustos Zafer Bayramı 2018 yılında Cuma Perşembe gününe denk geliyor. Cuma gününü izinli olarak geçirebilecek çalışanlar için Ramazan Bayramı’nın hemen peşine bir 4 günlük izin daha gözüküyor.
  • 29 Ekim: 29 ekim Cumhuriyet Bayramı gelecek yıl Pazartesi gününe tekabül ederek, çalışanların 3 günlük bir tatil yapmasına ortam sağlıyor.
  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  66TakipçilerTakip Et
  2,234TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

  ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

  Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

  Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

  Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

  Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

  Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

  Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

  Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

  Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

  Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...