Yunanistan Yardım Kredisinin Tamamını Kullanmayacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Yunanistan son dönemde gerçekleştirdiği reformlarla oldukça önemli bir ilerleme kaydederken, 2010 yılında 3 adet uluslararası düzeyde aldıkları paketler 2018 yılının Ağustos ayında son bulacak.

Euro Bölgesi’ndeki kalıcı kurtarma fonunda yönetici pozisyonunda görev alan Klaus Regling, Yunanistan’ın hayata geçirdiği ekonomik reformlar ile oldukça verimli bir ilerleme kaydettiğini ifade etti. Regling, yaptığı açıklamada Yunanistan’ın artık planlanan yardım kredilerinin tamamına da ihtiyacının bulunmadığını ifade etti.

Üçüncü Yarım Paketi Ağustos’ta Bitecek

Konuşmasında Yunanistan’ın 2010 yılından bu yana geçen süreçte 3 adet uluslararası yardım paketi temin ettiğini, bu paketlerden üçüncüsünün de gelecek yılın Ağustos ayında sonlanacağını ifade eden Regling, Yunanistan için belirlenen kredi miktarının ESM programı kapsamında 86 milyar Euro civarında olduğunu, lakin Yunanistan’ın bu krediden çok daha az miktar ile ekonomisini tam düzenine oturtabileceğini dile getiren Regling, bu durumdan oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Yunanistan İçin Önemli Başarı!

Yunanistan’ın ESM tarafından sunulan krediler için kullanmayacağı miktarı, diğer kreditörlere kredi geri ödemesi amacı ile kullanabileceğini dile getiren Regling, bu durumun Yunanistan için oldukça önemli bir başarı olduğunu kaydetti.

Yunanistan’ın hayata geçirdiği reformlar sayesinde bir rahatlama yaşadığını aktaran Regling, bu durumda reformların tam olarak uygulanmasının ve Euro Bölgesi’nin tüm üyeleri ile anlaşmaya varılmasının etkili olduğunu kaydetti. Atina yönetiminin çalışmalarına verimli bir şekilde devam etmesi halinde kurtarma programının üçüncü deva gözden geçirilme aşaması hızlı bir şekilde tamamlanacağını dile getiren Regling, durumdan da oldukça memnun olduklarını kaydetti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.