Anasayfa Gündem Süreç Hakkında Halkbank'tan KAP'a Açıklama Yapıldı!

Süreç Hakkında Halkbank’tan KAP’a Açıklama Yapıldı!

Halkbank’tan ABD’de görülmesi devam eden dava hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama geldi.

Tüm iş ve işlemler için hem ulusal, hem de uluslararası düzenlemeler tam anlamı ile uyum sağlandığının ifade edildiği açıklamada, paydaşların, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin sahip oldukları hakları koruyabilmek adına tüm tedbirlerin alındığını, bankacılık hizmeti sunma aşamasında mevcut düzenlemeler ve dış ticaret uygulamaları dışında farklı bir mekanizmanın, farklı bir yöntemin ya da sistemin kullanılmadığı belirtildi.

ABD’de görülmekte olan dava ile alakalı olarak Halkbank hakkında olumsuz ve haksız bir ilişkilendirme yapıldığının ifade edildiği açıklamada, Bankacılık Kanunu’nda yer alan “itibarın korunması” başlıklı maddeye atıfta bulunarak medya kuruluşları tarafından kişisel yaklaşım ve yorumlar sayesinde anlam bütünlüğünden kopuk, tutarsız, algı karmaşası yaratma hedefinde Halkbank’ın güvenini ve itibarını sarsabilecek şekilde aktarma yapıldığı ifade edildi.

KAP’ta yazılı olarak yayınlanan açıklamada Halkbank’ın hem işlerde, hem de işlemlerde uluslararası düzeydeki tüm düzenlemelere tam olarak uyduğu, ilişkili olan herkesin haklarının korunması adına tüm tedbirlerin alındığı ifade edilirken, Halkbank tarafından gerçekleştirilen dış ticaret işlemlerinde ve para transferlerinde şeffaf ve otoriteler tarafından takip edilebilecek şekilde gerçekleştiği belirtildi.

KAP açıklamasında Halkbank’ın tüm çalışmalarının bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli bir şekilde denetlendiği ifade edilirken, yapılan tüm denetimlerde Halkbank tarafından gerçekleştirilen hiçbir işlemde bankacılık sektörü düzenlemeleri ve bankacılık kurallarına herhangi bir aykırılık tespit edilemediği ifade edildi. Açıklamada Halkbank’ın herhangi bir ülke ile alakalı hukuksuz bir ticari işleme taraf olunmadığı vurgulanırken, kaynağı ve mahiyeti belirsiz olan hiçbir transfer işlemine de müsaade edilmediği ifade edildi.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

two × four =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,786BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,040TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,563TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler