Ana SayfaGündemSüreç Hakkında Halkbank'tan KAP'a Açıklama Yapıldı!

Süreç Hakkında Halkbank’tan KAP’a Açıklama Yapıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank’tan ABD’de görülmesi devam eden dava hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama geldi.

Tüm iş ve işlemler için hem ulusal, hem de uluslararası düzenlemeler tam anlamı ile uyum sağlandığının ifade edildiği açıklamada, paydaşların, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin sahip oldukları hakları koruyabilmek adına tüm tedbirlerin alındığını, bankacılık hizmeti sunma aşamasında mevcut düzenlemeler ve dış ticaret uygulamaları dışında farklı bir mekanizmanın, farklı bir yöntemin ya da sistemin kullanılmadığı belirtildi.

ABD’de görülmekte olan dava ile alakalı olarak Halkbank hakkında olumsuz ve haksız bir ilişkilendirme yapıldığının ifade edildiği açıklamada, Bankacılık Kanunu’nda yer alan “itibarın korunması” başlıklı maddeye atıfta bulunarak medya kuruluşları tarafından kişisel yaklaşım ve yorumlar sayesinde anlam bütünlüğünden kopuk, tutarsız, algı karmaşası yaratma hedefinde Halkbank’ın güvenini ve itibarını sarsabilecek şekilde aktarma yapıldığı ifade edildi.

KAP’ta yazılı olarak yayınlanan açıklamada Halkbank’ın hem işlerde, hem de işlemlerde uluslararası düzeydeki tüm düzenlemelere tam olarak uyduğu, ilişkili olan herkesin haklarının korunması adına tüm tedbirlerin alındığı ifade edilirken, Halkbank tarafından gerçekleştirilen dış ticaret işlemlerinde ve para transferlerinde şeffaf ve otoriteler tarafından takip edilebilecek şekilde gerçekleştiği belirtildi.

KAP açıklamasında Halkbank’ın tüm çalışmalarının bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli bir şekilde denetlendiği ifade edilirken, yapılan tüm denetimlerde Halkbank tarafından gerçekleştirilen hiçbir işlemde bankacılık sektörü düzenlemeleri ve bankacılık kurallarına herhangi bir aykırılık tespit edilemediği ifade edildi. Açıklamada Halkbank’ın herhangi bir ülke ile alakalı hukuksuz bir ticari işleme taraf olunmadığı vurgulanırken, kaynağı ve mahiyeti belirsiz olan hiçbir transfer işlemine de müsaade edilmediği ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.