Süreç Hakkında Halkbank’tan KAP’a Açıklama Yapıldı!

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank’tan ABD’de görülmesi devam eden dava hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama geldi.

Tüm iş ve işlemler için hem ulusal, hem de uluslararası düzenlemeler tam anlamı ile uyum sağlandığının ifade edildiği açıklamada, paydaşların, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin sahip oldukları hakları koruyabilmek adına tüm tedbirlerin alındığını, bankacılık hizmeti sunma aşamasında mevcut düzenlemeler ve dış ticaret uygulamaları dışında farklı bir mekanizmanın, farklı bir yöntemin ya da sistemin kullanılmadığı belirtildi.

ABD’de görülmekte olan dava ile alakalı olarak Halkbank hakkında olumsuz ve haksız bir ilişkilendirme yapıldığının ifade edildiği açıklamada, Bankacılık Kanunu’nda yer alan “itibarın korunması” başlıklı maddeye atıfta bulunarak medya kuruluşları tarafından kişisel yaklaşım ve yorumlar sayesinde anlam bütünlüğünden kopuk, tutarsız, algı karmaşası yaratma hedefinde Halkbank’ın güvenini ve itibarını sarsabilecek şekilde aktarma yapıldığı ifade edildi.

KAP’ta yazılı olarak yayınlanan açıklamada Halkbank’ın hem işlerde, hem de işlemlerde uluslararası düzeydeki tüm düzenlemelere tam olarak uyduğu, ilişkili olan herkesin haklarının korunması adına tüm tedbirlerin alındığı ifade edilirken, Halkbank tarafından gerçekleştirilen dış ticaret işlemlerinde ve para transferlerinde şeffaf ve otoriteler tarafından takip edilebilecek şekilde gerçekleştiği belirtildi.

KAP açıklamasında Halkbank’ın tüm çalışmalarının bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli bir şekilde denetlendiği ifade edilirken, yapılan tüm denetimlerde Halkbank tarafından gerçekleştirilen hiçbir işlemde bankacılık sektörü düzenlemeleri ve bankacılık kurallarına herhangi bir aykırılık tespit edilemediği ifade edildi. Açıklamada Halkbank’ın herhangi bir ülke ile alakalı hukuksuz bir ticari işleme taraf olunmadığı vurgulanırken, kaynağı ve mahiyeti belirsiz olan hiçbir transfer işlemine de müsaade edilmediği ifade edildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.