Ana SayfaGündemSüreç Hakkında Halkbank'tan KAP'a Açıklama Yapıldı!

Süreç Hakkında Halkbank’tan KAP’a Açıklama Yapıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Halkbank’tan ABD’de görülmesi devam eden dava hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama geldi.

  Tüm iş ve işlemler için hem ulusal, hem de uluslararası düzenlemeler tam anlamı ile uyum sağlandığının ifade edildiği açıklamada, paydaşların, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin sahip oldukları hakları koruyabilmek adına tüm tedbirlerin alındığını, bankacılık hizmeti sunma aşamasında mevcut düzenlemeler ve dış ticaret uygulamaları dışında farklı bir mekanizmanın, farklı bir yöntemin ya da sistemin kullanılmadığı belirtildi.

  ABD’de görülmekte olan dava ile alakalı olarak Halkbank hakkında olumsuz ve haksız bir ilişkilendirme yapıldığının ifade edildiği açıklamada, Bankacılık Kanunu’nda yer alan “itibarın korunması” başlıklı maddeye atıfta bulunarak medya kuruluşları tarafından kişisel yaklaşım ve yorumlar sayesinde anlam bütünlüğünden kopuk, tutarsız, algı karmaşası yaratma hedefinde Halkbank’ın güvenini ve itibarını sarsabilecek şekilde aktarma yapıldığı ifade edildi.

  KAP’ta yazılı olarak yayınlanan açıklamada Halkbank’ın hem işlerde, hem de işlemlerde uluslararası düzeydeki tüm düzenlemelere tam olarak uyduğu, ilişkili olan herkesin haklarının korunması adına tüm tedbirlerin alındığı ifade edilirken, Halkbank tarafından gerçekleştirilen dış ticaret işlemlerinde ve para transferlerinde şeffaf ve otoriteler tarafından takip edilebilecek şekilde gerçekleştiği belirtildi.

  KAP açıklamasında Halkbank’ın tüm çalışmalarının bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli bir şekilde denetlendiği ifade edilirken, yapılan tüm denetimlerde Halkbank tarafından gerçekleştirilen hiçbir işlemde bankacılık sektörü düzenlemeleri ve bankacılık kurallarına herhangi bir aykırılık tespit edilemediği ifade edildi. Açıklamada Halkbank’ın herhangi bir ülke ile alakalı hukuksuz bir ticari işleme taraf olunmadığı vurgulanırken, kaynağı ve mahiyeti belirsiz olan hiçbir transfer işlemine de müsaade edilmediği ifade edildi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.