Ana Sayfa Gündem Bakan Açıkladı: Kömürde Akıllı Dönem Başlıyor!

Bakan Açıkladı: Kömürde Akıllı Dönem Başlıyor!

-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2. Yerli Kömür Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada akıllı kömür döneminin başlatıldığını ifade etti.

Bu yıl ikinci defa düzenlenen Yerli Kömür Çalıştayı’na katılım yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, gerçekleştirdiği konuşmada akıllı kömür döneminin bugün itibariyle başlatıldığını ifade etti. Türkiye genelindeki tüm kömür madenciliği sektöründe “akıllı kömür” döneminin bugün itibariyle başlatıldığını aktaran Bakan Albayrak, akıllı kömür stratejisinin hem insan odaklı, hem bilim odaklı, hem şeffaf ve de açık yönetim olmak üzere üç farklı adım üzerinde hazırlandığını ifade etti.

MİGEM Onaysız Üretime Engel!

Devam eden süreçte Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) onayının öneminin yükseltileceğini ifade eden Bakan Albayrak, gelecek dönemler içerisinde artık her ay tüm valiliklere, şehirlerde bulunan ve ruhsatsız üretim yapmakta olan veya eksiklikleri sebebi ile faaliyetleri durdurulmuş olan sahalar ile alakalı hatırlatmaların yapılacağını ifade etti. Bu tarz sahalarda firmaların eksikleri tamamlama bahanesi altında kömür çıkarma yönünde art niyetli çalışmalar yaptıklarını, bu durumun farkında olduklarını, uygulanacak olan yeni strateji sayesinde bu sisteme tamamen sekte vurulacağını ifade eden Bakan Albayrak, Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından onay verilmemiş hiçbir sahadan kömür çıkartma işleminin gerçekleştirilemeyeceğini ifade etti.

Tüm çalışmaların dışa bağımlılıktan kurtulma adına hayata geçirildiğini de dile getiren Bakan Albayrak, bu niyet ile tüm çalışmaların yapıldığını, madenciliğin daha güvenli hale getirilmesinin bu alanda yapılan çalışmalar arasındaki en önemli hedeflerden bir tanesi olduğunu dile getirdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,422BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler