Ana SayfaGündemBakan Açıkladı: Kömürde Akıllı Dönem Başlıyor!

Bakan Açıkladı: Kömürde Akıllı Dönem Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2. Yerli Kömür Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada akıllı kömür döneminin başlatıldığını ifade etti.

Bu yıl ikinci defa düzenlenen Yerli Kömür Çalıştayı’na katılım yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, gerçekleştirdiği konuşmada akıllı kömür döneminin bugün itibariyle başlatıldığını ifade etti. Türkiye genelindeki tüm kömür madenciliği sektöründe “akıllı kömür” döneminin bugün itibariyle başlatıldığını aktaran Bakan Albayrak, akıllı kömür stratejisinin hem insan odaklı, hem bilim odaklı, hem şeffaf ve de açık yönetim olmak üzere üç farklı adım üzerinde hazırlandığını ifade etti.

MİGEM Onaysız Üretime Engel!

Devam eden süreçte Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) onayının öneminin yükseltileceğini ifade eden Bakan Albayrak, gelecek dönemler içerisinde artık her ay tüm valiliklere, şehirlerde bulunan ve ruhsatsız üretim yapmakta olan veya eksiklikleri sebebi ile faaliyetleri durdurulmuş olan sahalar ile alakalı hatırlatmaların yapılacağını ifade etti. Bu tarz sahalarda firmaların eksikleri tamamlama bahanesi altında kömür çıkarma yönünde art niyetli çalışmalar yaptıklarını, bu durumun farkında olduklarını, uygulanacak olan yeni strateji sayesinde bu sisteme tamamen sekte vurulacağını ifade eden Bakan Albayrak, Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından onay verilmemiş hiçbir sahadan kömür çıkartma işleminin gerçekleştirilemeyeceğini ifade etti.

Tüm çalışmaların dışa bağımlılıktan kurtulma adına hayata geçirildiğini de dile getiren Bakan Albayrak, bu niyet ile tüm çalışmaların yapıldığını, madenciliğin daha güvenli hale getirilmesinin bu alanda yapılan çalışmalar arasındaki en önemli hedeflerden bir tanesi olduğunu dile getirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...