Ana SayfaGündemHSBC KKTC'den Çıktı, Şubelerini Albank Satın Aldı!

HSBC KKTC’den Çıktı, Şubelerini Albank Satın Aldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’de hizmet veren Altınbaş Holding’in kardeş kuruluşu olarak KKTC’de faaliyet gösteren Altınhas Holding, KKTC’de faaliyetlerine devam eden HSBC’nin tüm şubelerini satın aldığını duyurdu.

Geçen Yıl Açılan Albank, HSBC Şubelerini Satın Aldı!

İngiltere merkezli HSBC son dönemlerde oldukça problemli dönemler geçiriyor. Geçtiğimiz dönemlerde ani bir karar ile Türkiye’den çıkış yapacağını duyurup, birçok şubesinin kapanışını yapan HSBC, devam eden süreçte çıkış yapılmayacağını açıklamıştı. Bankanın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan 4 adet şubesi de Altınhas Holding’in bünyesinde çalışmalar gösteren Albank’a devredildi. Bu satış ile birlikte HSBC Bankası Kuzey Kıbrıs’taki çalışmalarını sonlandırmış oldu.

Şube Satışı İçin Merkez Bankası Onayı Verdi!

Geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurularak faaliyetlerine başlayan ve 3 adet şubesini bulunan Albank, 2017 yılının ilk aylarında 4 adet şube sahibi olan HSBC ile pazarlık masasına oturup, şubelerin satın alınması konusunda anlaşma yapmaya sağlıyordu.

KKTC Merkez Bankası, HSBC Bankası’nın KKTC’de yer alan tüm şubelerinin sahip olduğu aktif ve pasifler ile birlikte Albank’a devredilmesi için onay verince, iki banka arasındaki devir işlemi de tamamlandı.

Pazartesi Günü Şubeler Hizmete Açılacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Albank Genel Müdürü Ahmet Karavelioğlu, 4 Aralık Pazartesi sabahı HSBC Bankası şubelerinin Albank şubesi olarak hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Albank Hakkında

5 Eylül 2016 tarihinde bankacılık alanında hizmet vermeye başlayan Albank, Altınhas Holding’e ait. 60 yıllık tecrübe sahibi olan Altınbaş Holding’in ana hissedarları arasında yer alan Altınhas Holding, ilk etapta KKTC başkenti Lefkoşa’da merkez şubesinin açılışını gerçekleştirip, devam eden süreçlerde ülke genelinde 2 adet daha şube açılışı yapmıştı.

Banka, HSBC Bank’a ait olan şubeleri de satın alarak şube sayısını 7’ye yükseltti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...