Ana SayfaGündemHSBC KKTC'den Çıktı, Şubelerini Albank Satın Aldı!

HSBC KKTC’den Çıktı, Şubelerini Albank Satın Aldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’de hizmet veren Altınbaş Holding’in kardeş kuruluşu olarak KKTC’de faaliyet gösteren Altınhas Holding, KKTC’de faaliyetlerine devam eden HSBC’nin tüm şubelerini satın aldığını duyurdu.

Geçen Yıl Açılan Albank, HSBC Şubelerini Satın Aldı!

İngiltere merkezli HSBC son dönemlerde oldukça problemli dönemler geçiriyor. Geçtiğimiz dönemlerde ani bir karar ile Türkiye’den çıkış yapacağını duyurup, birçok şubesinin kapanışını yapan HSBC, devam eden süreçte çıkış yapılmayacağını açıklamıştı. Bankanın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan 4 adet şubesi de Altınhas Holding’in bünyesinde çalışmalar gösteren Albank’a devredildi. Bu satış ile birlikte HSBC Bankası Kuzey Kıbrıs’taki çalışmalarını sonlandırmış oldu.

Şube Satışı İçin Merkez Bankası Onayı Verdi!

Geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurularak faaliyetlerine başlayan ve 3 adet şubesini bulunan Albank, 2017 yılının ilk aylarında 4 adet şube sahibi olan HSBC ile pazarlık masasına oturup, şubelerin satın alınması konusunda anlaşma yapmaya sağlıyordu.

KKTC Merkez Bankası, HSBC Bankası’nın KKTC’de yer alan tüm şubelerinin sahip olduğu aktif ve pasifler ile birlikte Albank’a devredilmesi için onay verince, iki banka arasındaki devir işlemi de tamamlandı.

Pazartesi Günü Şubeler Hizmete Açılacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Albank Genel Müdürü Ahmet Karavelioğlu, 4 Aralık Pazartesi sabahı HSBC Bankası şubelerinin Albank şubesi olarak hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Albank Hakkında

5 Eylül 2016 tarihinde bankacılık alanında hizmet vermeye başlayan Albank, Altınhas Holding’e ait. 60 yıllık tecrübe sahibi olan Altınbaş Holding’in ana hissedarları arasında yer alan Altınhas Holding, ilk etapta KKTC başkenti Lefkoşa’da merkez şubesinin açılışını gerçekleştirip, devam eden süreçlerde ülke genelinde 2 adet daha şube açılışı yapmıştı.

Banka, HSBC Bank’a ait olan şubeleri de satın alarak şube sayısını 7’ye yükseltti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.