Ana SayfaGündemBankalar Birliği’nden Dolandırıcılık Uyarısı!

Bankalar Birliği’nden Dolandırıcılık Uyarısı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Bankalar Birliği vatandaşlara dolandırıcılık girişimleri hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada, Bireysel Müşteri Hakem Heyeti tarafından sunulan hizmetin, kötü maksatlı kişiler tarafından dolandırıcılık girişimleri aşamasında kullanılabildiğini, bu tarz girişimler için dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. TBB’nin açıklamasında Türkiye Bankalar birliği tarafındna vatandaşlara gönderilen başvuru, dilekçe örneği, form gibi belgeler karşılığında hiçbir ödeme talebinde bulunulmadığı belirtilirken, vatandaşların bu hizmetler için ödeme yapmamaları gerektiğini, bu hizmetler için aracı konumda bulunan hiçbir yasal şirket, kurum ve kuruluş olmadığı ifade edildi.

TBB Müşteri Hakem Heyeti Hizmeti Tamamen Ücretsiz!

Vatandaşların dolandırılması adına oldukça önemli bir açık olarak gözüken Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti Hizmeti hakkında uyarıda bulunan TBB, sunulan hizmetin adı kötü amaçlı kişiler tarafından dolandırıcılık girişimlerinde kullanıldığını, bu sebepten ötürü dolandırıcılık girişimleri ile alakalı kamuoyunu uyarmak istediklerini, TBB’nin kâr amacı gütmeyen bir meslek örgütü olması sebebiyle Bireysel Müşteri Hakem Heyeti hizmetinin tamamen ücretsiz olduğunu, başvuru yapan kişilerden form ya da değerlendirme aşamasında hiçbir ücret talep edilmediğini ifade etti.

Vaadde Bulunan Kişilere İtibar Etmeyin!

Gönderilen dosya ve sunulan hizmet adına ödeme yapılmaması gerektiğinin ifade edildiği açıklamada TBB Müşteri Hakem Heyeti Hizmeti için yasal olan hiçbir şirket, kurum ya da kuruluşun aracılık hizmeti vermediğini, masraf iadesi ve geri ödeme konularında vaatte bulunarak kişi, kurum ve kuruluşlara inanılmaması ve ödeme yapılmaması gerektiği belirtildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.