Vakıf Katılım Bankası Yurt İçi Piyasadaki En Yüksek Kira Sertifikası İhracını Gerçekleştirdi!

0

Vakıf Katılım Bankası‘nın iştiraki olan Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığı ile bugüne kadar yurt içi piyasada tamamlanan en yüksek kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi.

Vakıf Katılım Bankası, 95 gün vadeli ihracın satışını 450 milyon TL tutarı ile tamamladı.

Vakıfların paylaşım kültürü ile birlikte kamunun gücünü bir araya getirerek katılım bankacılığı sektörüne yeni bir adım atmak amacı ile geçen yılın şubat döneminde faaliyetlerine başlayan Vakıf Katılım Bankası, iştiraki olan Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığı ile toplamda 450 milyon Türk Lirası değerinde kira sertifikası ihracatı gerçekleştirdi.

6 İhraç Gerçekleştirildi

Söz konusu ihraç 1 Aralık 2017 günü gerçekleştirilmiş olup, banka 450 milyon TL değerinde yeni kaynak almış oldu ve 95 gün vadeli ihracatın satış işlemini de aynı gün içinde yapmış oldu. Söz konusu ihraç ile beraber Vakıf Katılım Bankası, SPK’dan 21 Nisan günü aldığı 2 milyar TL değerindeki ihraç tavanına ilişkin olarak, nitelikli yatırımcılara satış şeklinde bu yıl içerisinde 6 tane ihraç ile birlikte toplamda 1,520 milyar Türk Lirası değerinde ihraç yapmış oldu.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Göktaş: Hem Bireysel Hem de KOBİ’lerin Tüm İhtiyaçlarına Çözüm Buluyoruz

Kira sertifikası ihracının süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Bankası olarak şube sayısını sürekli olarak artırmayı hedeflediklerini, şubelerin artması ile birlikte hem bireysel müşterilerin hem de KOBİ’lerin tüm finansal ihtiyaçlarına çözüm bulduklarını, diğer bir yandan ise fonlama kaynaklarının çeşidinin artırılması amacı ile çalışmalarına yön verdiklerini söyledi. Bu vizyon yönünde 450 milyon TL tutarındaki yurt içi piyasada yapılmış olan en yüksek tutarlı kira sertifikasını ihracını yaptıklarını söyleyen Göktaş, bu kaynağı da ekonomiye destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bankanın kurulduğu günden bugüne her ne kadar kısa bir süre geçmiş olsa da ulaşılan verimin çok iyi olduğunu söyleyen Göktaş, 2017 yılının 3. çeyrek döneminin sonunda 90,97 milyon Türk Lirası değerinde net kara ulaştıklarını, şuanda toplamda 30 ilde 58 şube ile hizmet verdiklerini söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın