Ana SayfaGündemBDDK Yönetim Kurulu Atamaları Yapılacak!

BDDK Yönetim Kurulu Atamaları Yapılacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), son dönemde yönetim kurulunda hizmet veren kişilerin farklı görevlere atanması ve görev süreleri dolması sebebi ile iki kişiye kadar düştü.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yönetim kurulusunun 7 kişiden oluşması gerekiyor. Lakin 2017 yılının yaz ayları başlarında başlayan görev süresi dolma sirkülasyonu, yönetim kurulunun iki kişiye kadar düşmesine ortam yarattı. Yaz aylarının başında, görev süreleri dolması sebebi ile görevden ayrılan iki kişi sonrasında yönetim kurulu BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben ve Olcay Turan, Muhiddin Gülal, Mustafa Korhan ve İrfan Çelik’ten oluşan beş kişiye düşmüştü. Mustafa Korhan’ın Haziran ayı sonunda görev süresi dolunca dört kişiye düşen yönetim kurulu, Muhiddin Gülal’ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı olarak ataması gerçekleşince de üç kişiye kadar geriledi.

Açıklama Şimşek’ten Geldi

Yaşanan bu gelişme haber bültenlerine konu olunca, konuyu aydınlatmak adına Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bir açıklamada bulundu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yönetim kuruluna üye atama süreci ile alakalı bir çalışma olduğunu ifade eden Başbakan Yardımcısı Şimşek, bu sürecin Bakanlar Kurulu’nda kararnama sürecinin tamamlanma aşamasının geçildiğini, yakın dönemde de yeni üyelerin kamuoyuna duyurulacağını ifade etti.

Konunun kontrol altında olduğunu ifade eden Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, Bakanlar Kurulu’nda yapılan görüşmeler sonrasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yönetim kuruluna yapılacak atamalar için kararname sürecinin tamamlandığını, söz konusu olan durumun haberlere konu olması sebebi ile bu açıklamanın yapıldığını, BDDK Yönetim Kurulu hakkındaki açıklamanın yakın dönemde kamuoyuna aktarılacağını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.