Ana SayfaGündemAlbaraka Türk CEO’suna Onursal Özgürlük Ödülü!

Albaraka Türk CEO’suna Onursal Özgürlük Ödülü!
A

-

Albaraka Türk Katılım Bankası CEO’su Adnan Ahmed Yousif’a Onursal Özgürlük Ödülü verildi.

Albaraka Bankacılık Grubu’nun CEO’su olan Adnan Ahmet Yousif’a Freedom of the City London’dan Onursak Özgürlük Ödülü verildi.

Alınan ödül sonrasında Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada, bu ödülün Stephen Hawking’ten, Nelson Mandela’ya kadar dünya çapında önemli başarılara imza atmış birçok kişiye takdim edildiğini, bu ödülün Albaraka Türk Katılım Bankası CEO’su Adnan Ahmet Yousif’e de tkadim edildiğini ifade etti. Uluslararası bankacılık sektöründe bu ödülün bir ilk olduğunun ifade edildiği yazılı açıklamada, ödülün Londra Belediye Binası’nda düzenlenen tören ile takdim edildiği ifade edildi.

Onursal Özgürlük Ödülü, aynı zamanda Fahri Hemşehrilik ve Dokunulmazlık Beratı olarak da adlandırılıyor. Freedom of the City London tarafından verilen bu ödül, verilebilen en yüksek olarak bilinirken, söz konusu ödül için alanında başarı göstermiş kişiler, belirli bir bölgeye gerçekleştirdikleri yatırımlar ve başarı gösteren girişimler sonrasında, bu bölgelerin yönetimi tarafından onurlandırılmak amacı ile takdim ediliyor.

Adnan Ahmed Yousif Kimdir?

1955 yılı Bahreyn Manama’da doğan Adnan Ahmet Yousif, yüksek lisans eğitimini İngiltere’de tamamladıktan sonra 1973 yılında Habib Bank’ta kariyerine başlamış, 1975-1980 yılları arasında American Express Bank’ta kariyerine devam etmiş. 1980 yılı sonrasında da American Express Bank’ta çalışmasında devam eden Yousif, bu bankada müdürlük, vekillik, başkan yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1998 yılında American Express Bank İslamic Bank EC’de yönetim kurulu başkanlığına terfi edip, 2000 yılında da aynı bankanın genel müdürlük koltuğuna yükselmişti.

2004 ve 2009 yıllarında Yılın Bankacısı ödülüne layık görülen Yousif, 2005 yılından bu güne kadar geçen süreçte Albaraka Türk Katılım Bankası’nda CEO görevine devam etmekte.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol