2018‘de Yeni Zam Geliyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Yeni yıl ile birlikte bir ürüne daha zam geliyor. Zorunlu Trafik Sigortası için Ocak ayında yüzde 5, Haziran ayında yüzde 5 zam beklentisi var iken, araç muayene ücretlerine de yeniden değerleme oranında zam yapılacağı belirtildi.

2018 yılı oldukça zamlı bir başlangıç yapacak. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle araç muayene ücretlerine de zam geliyor. Yıl başı itibariyle araç muayene ücretleri 115,64 Türk Lirası ile 305,62 Türk Lirası arasında değişiklik gösterecek.

1 Ocak 2018 tarihinden sonra geçerli olacak olan yeniden değerleme oranı ile birlikte araç muayene ücretleri yükselecek. Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu kapsamında yer alan yönetmeliklere göre, hem trafik cezaları, hem de araç muayene ücretleri yeniden belirlenecek. Bahsi geçen düzenlemelerin her biri, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile birlikte yüzde 14,47 oranında olan yeniden değerleme oranında artış göstermiş olacak.

2018 Araç Muayene Ücretleri

Yapılacak olan zam ile birlikte araçların türlerine göre yeni muayene ücretleri şu şekilde olacak;

  • Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler için 267,86 Türk Lirası olan araç muayene ücreti 305,62 Türk Lirası’na,
  • Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklar için muayene ücreti 198,24 Türk Lirası’ndan 226,56 Türk Lirası’na,
  • Traktör, motosiklet ve motorlu bisikletler için 101,48 Türk Lirası olan muayene ücreti 115,64 Türk Lirası’na yükseldi.

Belirlenen yeni muayene ücretleri, KDV dahil olmak üzere 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle uygulanmakta olacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.