Ana Sayfa Ekonomi Prim Borcu Ödemeleri için Son 13 Gün!

Prim Borcu Ödemeleri için Son 13 Gün!

-

Prim Borçlarını erteleyen vatandaşlar için uyarı yapıldı.

Prim borçlarının son ödeme tarihi 26 Aralık 2017 Salı günü olduğu, ödemelerin yine yapılmaması durumunda da asgari ücret desteklerinin verilmeyeceği açıklandı.

SGK İl Müdürü Uzun Uyardı!

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Uzun, ertelenmiş ya da ödemeleri yapılmamış prim borçları ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunarak, son ödeme tarihinin de 26 Aralık olduğunu anımsattı.  

Sosyal Güvenlik Kurumu Gaziantep Müdürü Mehmet Uzun, 6770 sayılı kanunun 28. maddesi ile 5510 sayılı kanunun geçici 72. maddesi gereğince bu yılın şubat ayında ödenmesi gereken prim borçlarının son tarihinin aralık ayına ertelendiğini, söz konusu duyurunun ise 5 Aralık 2017 Salı günü Resmi Gazetede yayınlandığını söyledi.

2017’nin şubat ayında ödenmesi gereken prim borçlarının 26 aralık tarihine kadar vatandaşların ödemelerini yapmalarını söyleyen Uzun, yine bu yılın kasım ayında ödenmesi gereken cari ay primlerinin de 26 Aralık gününe kadar ödenmesi gerektiğini söyledi.

Ödemelerini Yapmayanlar Asgari Ücret Desteğinden Faydalanamayacaklar!

Eğer vatandaşlar, 2016 yılı ve önceki yıllarda tescil edilen iş yerleri hariç olmak üzere sigorta prim borçlarının ödemeleri ile cari ay prim ödemelerini bu ayın sonuna kadar yapmazlar ise söz konusu tarih sonrası ve takibindeki dönemlerde asgari ücret desteğinden faydalanamayacaklar.

Bunların yanı sıra yine ödemelerini yapmayan vatandaşlar için ödemelerini yapmadıkları süre zarfınca teşvikli bildirge düzenlenemeyecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,387BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,420TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler