Çin’in Yatırımları Sıralamasında Türkiye 5 Yılda 7 Sıra Yükseldi!

Google Haberlere Abone Ol:

Dünyanın en büyük yatırımcıları arasında bulunan ve Çin’in geçen yıl içinde en büyük sıçrama yapan yurtdışındaki direkt yatırımları 2017 yılında hızı düştü.

Çinli Yatırımların Yatırımlarının Hızı ayrı Yarıya Düştü!

Bu yılın ocak ile ekim dönemleri arasında toplamda 5 bin 410 tane Çinli firma, 160 farklı ülke ile bölgeye 86,31 milyar dolar değerinde doğrudan yatırım sağladı. Yapılan yatırımlar geçen yılın aynı dönemleri ile kıyaslandığı zaman yüzde 40,9 oranında düşüş gösterdi.

Çin’in Yatırım Hedefleri Arasında Türkiye’de Yer Almaya Başladı!

Çin’in hedef pazarlarına bakıldığı zaman ise ilk sırada Singapur yer alıyor. Sonrasında ise ABD ve Hong Kong bulunmakta. Tek Kuşak Tek Yol projesinin etkisi ile Çin’in yatırım hedefleri arasında Türkiye’de yer almaya başladı.

Çin’in Yatırımları Sıralamasında Türkiye 5 Yılda 7 Sıra Yükseldi!

Çin Küresel Yatırım 2017 Endeksi raporunda Çinli firmaların denizaşırı pazarlardaki büyüme trendleri açıklandı. 2013 ile 2015 yıllarındaki endekslerin güncellendiği son endeks verilerinde Çinli firmaları için cazibe kapsamında 59 tane majör sıralandı. Açıklanan verilere göre Çin’in en büyük yatırımları kapsamında Türkiye, 2013 yılında 53. sırada yer alırken, 2015 yılında 55. sıraya yükseldi. Bu sene içerisinde ise bu sıralama 46’ya çıktı.

Çin’in Türkiye’de yapmış olduğu yatırımların çoğunluğu incelendiği zaman ise kömür ile enerji olduğu açıklandı.  Çin’in bazı ülkelerin yanında Türkiye’de aynı zamanda da nükleer enerji proje çalışmalarında da bulunduğu görüldü. Bunlarında yanı sıra aynı zamanda da Çin’in telekomünikasyon yatırımları arasında Türkiye toplamda 10 ülke arasında 4. sırada bulunuyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.