Ana SayfaEkonomiGaranti Bankası ve EBRD'den Doğalgaz Yatırımlarına 200 Milyon TL'lik Finansman!

Garanti Bankası ve EBRD’den Doğalgaz Yatırımlarına 200 Milyon TL’lik Finansman!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Garanti Bankası, doğalgaz projelerinde kullanabilmesi amacı ile toplamda 200 milyon Türk Lirası’na tekabül eden finansmanı Enerya’ya vereceğini duyurdu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye’de yapılan yatırımları desteklemeye devam ediyor. EBRD ile Garanti Bankası, 100’er milyon Türk Lirası’na tekabül eden finansmanın, doğalgaz projeleri için kullanılması amacı ile Enerya’ya verileceği yönünde açıklamada bulundu. 8 farklı şehirdeki 18 farklı ilçeye doğalgaz arzının sağlanabilmesi amacı ile çalışmalar yapan Enerya, bu çalışmalar için gerekli olan finansmanı Avrupa İmar Bankası ve Garanti Bankası’ndan temin etmiş oldu.

Enerya tarafından hayata geçirlecek olan 8 farklı şehre doğalgaz arzı sağlanması ile birlikte 2022 yılına kadar yıllık 65 bin tonlık karbondioksit salınımının önüne geçileceğinin ifade edildiği açıklamada, doğalgaz kullanımının diğer enerji kaynaklarına oranla minimal düzeyde karbon salınımı gerçekleştirdiğini ve ekonomik bir alternatif olduğu yönüne de vurgu yapıldı.

Her İki Bankadan 100’er Milyonluk Finansman!

Yapılan açıklamada, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile Garanti Bankası’nın 100’er milyon Türk Lirası tutarında finansman sağlayacağı yatırımların; alfabetik sıraya göre Aksaray, Aydın, Denizli, Erzincan, Konya, Karaman, Niğde ve Nevşehir’e doğalgaz arzı gerçekleştirilmesi amacı ile kullanılacağı belirtilirken, EBRD Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, Türkiye’deki enerji yatırımlarına sundukları destekleri devam ettiklerini, on binlerce evin ve iş yerinin ısıtılması için hem deha ucuz, hem de çevre dostu bir alternatife ulaşmaları konusunda yardımcı olmaktan mutlu olduklarını aktardı.

STFA Grubu Üst Yöneticisi Yedik Kadri Mert, Enerya’nın STFA Grubu’nun çatısı altında bulunduğunu, temin edilecek olan bu finansmanın Türkiye’de hayata geçirilen altyapı yatırımlarının hem ulusal, hem de uluslararası finans kurumları tarafından desteklenmeye devam edildiğinin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.