Ana SayfaEkonomiKredi Kartı Puanlarına Dikkat! Yıl Sonunda Silinecek!

Kredi Kartı Puanlarına Dikkat! Yıl Sonunda Silinecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, vatandaşların kredi kartları ve mağaza kartlarında biriktirdikleri puanlar için yılsonuna kadar kullanım hakları olduğunu, bu puanların yılbaşı itibariyle sıfırlanacağını hatırlattı.

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, yıl sonunun yaklaşması sebebiyle vatandaşlara uyarıda bulundu. Hem kredi kartlarında, hem de bazı mağazaların sundukları kartlarda biriktirilmiş olan para puanlar için yıl sonuna kadar kullanım yapılması gerektiğini hatırlatan Küçük, kullanılmayan puanların yılbaşı itibariyle silineceğini kaydetti.

Bankalar tarafından kredi kartı kullanımına teşvik amacı ile sunulan, alışveriş yaptıkça biriken puanlar için son kullanım tarihinin yılsonu olduğunu ifade eden Küçük, bu promosyonlar vasıtası ile vatandaşların 1 yıl boyunca yaptıkları neredeyse her alışverişten belirli miktarda puan elde ettiğini, elde edilen bu puanlar ile birlikte alışverişlerde indirim olarak kullanılmasının mümkün olduğunu, yıl sonu itibariyle ise birçok bankanın ve mağazanın bu puanları sıfırlayacağını ifade etti.

Bankalar ve Mağazalar Vatandaşı Bilgilendirmeli!

Bazı bankaların ve mağazaların yıl sonuna kadar birikmiş puanlara yeni yıla devrettirdiğini, lakin birçoğunun ise sildiğini ifade eden Küçük, tüketicilerin mağdur olmaması adına hem kredi kartlarını, hem de mağaza kartlarını kontrol etmeleri gerektiğini, yapılan kontroller sonrasındaki mevcut puanların da yılsonuna kadar kullanılması gerektiğini kaydetti.

Aynı zamanda hem mağazaların, hem de bankaların vatandaşları bu konuda bilgilendirmesi gerektiğine değinen Küçük, SMS ya da e-posta yolu ile tüketicilere bu konuda bilgi aktarımı gerçekleştirilmesi gerektiğinin, bu hakların tüketiciler tarafından kazanılmış haklar olduğunu, bu puanların diledikleri zaman kullanılması gerektiğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.