Ana SayfaEkonomiTürkiye’nin Kredi Notunun Belirlenme Tarihleri Açıklandı!

Türkiye’nin Kredi Notunun Belirlenme Tarihleri Açıklandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Standard & Poor’s gelecek yıl içerisinde alacağı kredi derecelendirme kararları için takvimini açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Standard & Poor’s, gelecek yıl içerisinde alacağı kararlar için takvimini duyurdu. Kurumun Türkiye hakkında yapacağı açıklamalar; 23 Şubat 2018 ve 17 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

Küresel piyasalar tarafından önem verilen kararlara imza atan Standard & Poor’s, kredi notu, kedi görünümü hakkında verilecek kararlar ile birlikte yatırımcılar için yol haritası oluşturma aşamasında önemli bir destek sunuyor. Firma, 2018 yılı içerisinde vereceği kararlar için tarihleri açıklarken, bu tarihler içerisinde Türkiye hakkında iki defa toplantı yapılacağı, kredi notu ve kredi görünümü kararlarının da bu toplantılarda alınacağı ifade edildi.

2018’de 2 Toplantı Olacak!

Gerçekleşecek olan toplantılarda hem Türkiye ekonomisinin, hem de Türkiye’deki yerel kuruluşların masaya yatırılacağı ifade edilirken, bu tarihlerden ilkinin 23 Şubat 2018 tarihi olacağı belirtildi. Türkiye’nin kredi notu ve kredi görünümü hakkında incelemelerin ve değerlendirmelerin yapılacağı toplantının ikincisi de 17 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Türkiye hakkında 2017 yılı içerisinde aldığı son karar ile birlikte Türkiye’nin kredi notunu BB olarak açıklamış, Türk Lirası kapsamındaki kredi notunun ise BB+ seviyesinde olduğunu ifade etmişti. Bu kredi notlarına ek olarak Türkiye’nin kredi notunu 2017 yılının ilk toplantısı itibariyle negatif olarak belirleyen şirket, ikinci toplantıda da Türkiye’nin görünümü hakkında bir değiştirme yapmamış, görünümün negatif olarak sürdüğünü onaylamıştı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.