Türkiye’nin Kredi Notunun Belirlenme Tarihleri Açıklandı!

Google Haberlere Abone Ol:

Standard & Poor’s gelecek yıl içerisinde alacağı kredi derecelendirme kararları için takvimini açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Standard & Poor’s, gelecek yıl içerisinde alacağı kararlar için takvimini duyurdu. Kurumun Türkiye hakkında yapacağı açıklamalar; 23 Şubat 2018 ve 17 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

Küresel piyasalar tarafından önem verilen kararlara imza atan Standard & Poor’s, kredi notu, kedi görünümü hakkında verilecek kararlar ile birlikte yatırımcılar için yol haritası oluşturma aşamasında önemli bir destek sunuyor. Firma, 2018 yılı içerisinde vereceği kararlar için tarihleri açıklarken, bu tarihler içerisinde Türkiye hakkında iki defa toplantı yapılacağı, kredi notu ve kredi görünümü kararlarının da bu toplantılarda alınacağı ifade edildi.

2018’de 2 Toplantı Olacak!

Gerçekleşecek olan toplantılarda hem Türkiye ekonomisinin, hem de Türkiye’deki yerel kuruluşların masaya yatırılacağı ifade edilirken, bu tarihlerden ilkinin 23 Şubat 2018 tarihi olacağı belirtildi. Türkiye’nin kredi notu ve kredi görünümü hakkında incelemelerin ve değerlendirmelerin yapılacağı toplantının ikincisi de 17 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Türkiye hakkında 2017 yılı içerisinde aldığı son karar ile birlikte Türkiye’nin kredi notunu BB olarak açıklamış, Türk Lirası kapsamındaki kredi notunun ise BB+ seviyesinde olduğunu ifade etmişti. Bu kredi notlarına ek olarak Türkiye’nin kredi notunu 2017 yılının ilk toplantısı itibariyle negatif olarak belirleyen şirket, ikinci toplantıda da Türkiye’nin görünümü hakkında bir değiştirme yapmamış, görünümün negatif olarak sürdüğünü onaylamıştı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.