Ana SayfaDiğer İş İlanlarıPolis Akademisi Tam 36 Bin Polis Memuru Alımı Yapacak!

Polis Akademisi Tam 36 Bin Polis Memuru Alımı Yapacak!
P

-

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, önümüzdeki dönem içerisinde PÖH de dahil olmak üzere toplamda 36 bin yeni polis alımı yapılacağını duyurdu.

Polis Akademisi Başkanı Çolak, önümüzdeki dönemde gerçekleşecek polis alımları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Polis Özel Harekat (PÖH) de dahil olmak üzere birçok branş için polis alımı yapılacağını dile getiren Çolak, bu alımların 36 bin kişiye ulaşmasını beklediklerini ifade etti.

Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 20. Dönem mezunları için düzenlenen törende konuşan Çolak, polis alımı duyurusu bekleyen gençler için müjde niteliğinde haber verdi. 415 tanesi Aydın’da olmak üzere, Türkiye’nin genelinde toplam 6 bin 520 kişilik mezun polis olduğunu dile getiren Çolak, 2018 yılında oldukça büyük rakamlarda polis alımlarının yapılacağını aktardı. 14 yıl içerisinde 3 bin kişilik Özel Harekat Polisi olmak üzere toplamda 49 bin yeni polis memurunu mezun ettiklerini dile getiren Çolak, 2018 yılı içerisinde bu rakamın 85 bin kişiye kadar çıkartılmasını hedeflediklerini, bunun da 36 bin yeni polis memuru anlamına geldiğini aktardı.

Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanı Çolak, yaptığı açıklamada 2018 yılı için alım yapılacak polis memurları için bir hedef açıklamasında bulundu. 1 yıl boyunca toplamda 36 bin kişinin polis memuru olarak mezun edilmesini hedeflediklerini dile getiren Çolak, herhangi bir polislik başvurusu tarihi için bilgi paylaşımında bulunmadı.

Polis Memuru Olmak İçin Hangi Şartlar Gerekir?

Polis memuru olmanın ilk şartı T.C. vatandaşı olmaktır. Aynı zamanda lise ya da dengi bir okuldan mezun olmuş kişilerin ve lise son sınıfta okuyan kişilerin başvurularını kabul eden Kurum, 18 yaşını tamamlamış, 26 yaşından gün almamış kişilerin polislik başvurusunu kabul ediyor. Bayanlar için 162 cm, erkekler için de 167 cm’den uzun olunmasını talep eden kurum, sağlık sorunu, fiziki sorun gibi konularda oldukça hassas davranıyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,351TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol