Polis Akademisi Tam 36 Bin Polis Memuru Alımı Yapacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, önümüzdeki dönem içerisinde PÖH de dahil olmak üzere toplamda 36 bin yeni polis alımı yapılacağını duyurdu.

Polis Akademisi Başkanı Çolak, önümüzdeki dönemde gerçekleşecek polis alımları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Polis Özel Harekat (PÖH) de dahil olmak üzere birçok branş için polis alımı yapılacağını dile getiren Çolak, bu alımların 36 bin kişiye ulaşmasını beklediklerini ifade etti.

Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 20. Dönem mezunları için düzenlenen törende konuşan Çolak, polis alımı duyurusu bekleyen gençler için müjde niteliğinde haber verdi. 415 tanesi Aydın’da olmak üzere, Türkiye’nin genelinde toplam 6 bin 520 kişilik mezun polis olduğunu dile getiren Çolak, 2018 yılında oldukça büyük rakamlarda polis alımlarının yapılacağını aktardı. 14 yıl içerisinde 3 bin kişilik Özel Harekat Polisi olmak üzere toplamda 49 bin yeni polis memurunu mezun ettiklerini dile getiren Çolak, 2018 yılı içerisinde bu rakamın 85 bin kişiye kadar çıkartılmasını hedeflediklerini, bunun da 36 bin yeni polis memuru anlamına geldiğini aktardı.

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Haziran

Başlıklar

Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanı Çolak, yaptığı açıklamada 2018 yılı için alım yapılacak polis memurları için bir hedef açıklamasında bulundu. 1 yıl boyunca toplamda 36 bin kişinin polis memuru olarak mezun edilmesini hedeflediklerini dile getiren Çolak, herhangi bir polislik başvurusu tarihi için bilgi paylaşımında bulunmadı.

Polis Memuru Olmak İçin Hangi Şartlar Gerekir?

Polis memuru olmanın ilk şartı T.C. vatandaşı olmaktır. Aynı zamanda lise ya da dengi bir okuldan mezun olmuş kişilerin ve lise son sınıfta okuyan kişilerin başvurularını kabul eden Kurum, 18 yaşını tamamlamış, 26 yaşından gün almamış kişilerin polislik başvurusunu kabul ediyor. Bayanlar için 162 cm, erkekler için de 167 cm’den uzun olunmasını talep eden kurum, sağlık sorunu, fiziki sorun gibi konularda oldukça hassas davranıyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.