Ana SayfaGündemE-Devlet’te Büyük Yenilikler Yapıldı!

E-Devlet’te Büyük Yenilikler Yapıldı!

-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hafta başı itibariyle hizmetindeki onuncu yılını doldurmuş olacak olan e-devlet için yeni bir arayüz tasarımı yapıldığını, hizmetin artık yeni arayüz ve yeni özellikler eşliğinde devam edeceğini ifade etti.

18 Aralık 2008 tarihinde 22 farklı hizmet ile açılan E-Devlet, bugün itibariyle 35 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya 2 bin 400’den fazla hizmet sunuyor. Yarın itibariyle yayınındaki onuncu yılını doldurmuş olacak olan platform, hem yeni ara yüzü, hem de yeni özellikleri ile vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Hem vatandaşlara, hem de şirketlere aktif olarak hizmet veren, online bir şekilde kamu hizmetlerine tek bir platform üzerinden güvenli bir şekilde erişip, faydalanması amacı ile e-devlet kapısı uygulamasının 18 Aralık 2008 tarihinde hayata geçirildiğini ifade eden Bakan Arslan, hızlı bir şekilde e-devlet vasıtası ile verilen hizmetlerin artması yüzünden mevcut ara yüzün kullanım kolaylığı ve ihtiyaçlara çözüm noktasında yetersiz kaldığını, günün teknolojik şartları ile birlikte en çok kullanım sağlayan portalların yayınladıkları içerikleri gelişmiş arama özelliği sayesinde sunduklarını, bu bakış açısı ile birlikte yeni bir ara yüz tasarımını hayata geçirdiklerini ifade etti.

Eş Anlamlı Kelimelerle Arama Opsiyonu!

Yeni ara yüz tasarımında arama işlevinin ön plana çıkacağını, anasayfa üzerinden vatandaşların hızlı bir şekilde erişimlerinin alınacağını dile getiren Bakan Arslan, arama işlevine ek olarak adli sicil kaydı, iyi hal, temiz kağıdı gibi alternatif tanımları da içereceğini, bu sayede vatandaşların daha rahat bir kullanım yapabileceğini dile getirdi.

Yeni özellikler arasında çoklu dil desteğinin de yer aldığını dile getiren Bakan Arslan, aynı zamanda engelli kullanıcıların hizmetlere daha rahat erişebilmesi adına uygun bir tasarım yapıldığını, vatandaşların yeni tasarım ile birlikte hizmetler, sağlık, eğitim, ulaşım, emniyet gibi kategorilerden talep edecekleri hizmetlere daha kolay erişebileceğini dile getirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler