Ana SayfaEkonomi2018'de Çiftçi ve Esnaflara Kredi Desteği Artırılacak!

2018’de Çiftçi ve Esnaflara Kredi Desteği Artırılacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinin temel taşlarından birinin de tarımsal üreticiler olduğunu, bu nedenle de esnaf ve sanatkarlara verilen desteklerin devletin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

  Çok daha fazla üretici, esnaf ve sanatkarların daha uygun şartlarda kredi faiz desteklerinden faydalanması için yeni çalışmalarda bulunduklarını söyleyen Şimşek, yapılan çalışmalar ile ilgili taslakları da Başbakanlığa gönderdiklerini açıkladı.

  Tarımsam üretimlerde hem devamlılığın hem de verimlilik ile karlılığın sağlanması için finansman ihtiyaçlarına çözüm için Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından düşük faizli kredi imkanının sağlandığını söyleyen Şimşek, konuya ve alana göre faizlerin yüzde 25 ile yüzde 100 arasında Hazine tarafından üstlenildiğini söyledi.

  Faizlerin Bir Kısmı ya da Yüzde 100’ü Hazine Tarafından Karşılanacak

  Üreticilerin ödemiş oldukları faiz oranlarının konusuna göre yüzde 0 ile yüzde 8,25 arasında değişiklik gösterdiğini söyleyen Şimşek, 2018 için ilk sırada Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi yer almak üzere farklı türlerde platformlarda gündemde olan temel politikalar ile de uyumlu olacak şekilde desteklerin belirlenmesinin öngörüldüğünü söyledi. Bu kapsamda d üreticilerin hayvancılık finansmanlarından yararlanabilmeleri için 100 bin TL’ye kadar işletme ve yatırım finansmanlarından tüm faizlerinin Hazine tarafından karşılanacağını söyleyen Şimşek, bunun neticesinde de hayvan arzının artırılmasını hedeflediklerini açıkladı.

  Şimşek: 2018’de Desteklerin Artırılması için Plan Yapılıyor

  Esnaf ve sanatkarlara destek verilmesi kapsamında Hazine ile önemli çalışmalarda bulunduklarını söyleyen Şimşek, HalkBank tarafından da düşük faizli kredi desteğinin verildiğini, gelecek yıl içinde bu desteklerin artırılması için planlar yapıldığını söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.