Ana SayfaEkonomi2018'de Çiftçi ve Esnaflara Kredi Desteği Artırılacak!

2018’de Çiftçi ve Esnaflara Kredi Desteği Artırılacak!
2

-

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinin temel taşlarından birinin de tarımsal üreticiler olduğunu, bu nedenle de esnaf ve sanatkarlara verilen desteklerin devletin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

Çok daha fazla üretici, esnaf ve sanatkarların daha uygun şartlarda kredi faiz desteklerinden faydalanması için yeni çalışmalarda bulunduklarını söyleyen Şimşek, yapılan çalışmalar ile ilgili taslakları da Başbakanlığa gönderdiklerini açıkladı.

Tarımsam üretimlerde hem devamlılığın hem de verimlilik ile karlılığın sağlanması için finansman ihtiyaçlarına çözüm için Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından düşük faizli kredi imkanının sağlandığını söyleyen Şimşek, konuya ve alana göre faizlerin yüzde 25 ile yüzde 100 arasında Hazine tarafından üstlenildiğini söyledi.

Faizlerin Bir Kısmı ya da Yüzde 100’ü Hazine Tarafından Karşılanacak

Üreticilerin ödemiş oldukları faiz oranlarının konusuna göre yüzde 0 ile yüzde 8,25 arasında değişiklik gösterdiğini söyleyen Şimşek, 2018 için ilk sırada Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi yer almak üzere farklı türlerde platformlarda gündemde olan temel politikalar ile de uyumlu olacak şekilde desteklerin belirlenmesinin öngörüldüğünü söyledi. Bu kapsamda d üreticilerin hayvancılık finansmanlarından yararlanabilmeleri için 100 bin TL’ye kadar işletme ve yatırım finansmanlarından tüm faizlerinin Hazine tarafından karşılanacağını söyleyen Şimşek, bunun neticesinde de hayvan arzının artırılmasını hedeflediklerini açıkladı.

Şimşek: 2018’de Desteklerin Artırılması için Plan Yapılıyor

Esnaf ve sanatkarlara destek verilmesi kapsamında Hazine ile önemli çalışmalarda bulunduklarını söyleyen Şimşek, HalkBank tarafından da düşük faizli kredi desteğinin verildiğini, gelecek yıl içinde bu desteklerin artırılması için planlar yapıldığını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,349TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol