Ana Sayfa Diğer İş İlanları TBMM, 70 Personel Alımı Yapacak! Başvurular 8 Ocak 2018'de Son!

TBMM, 70 Personel Alımı Yapacak! Başvurular 8 Ocak 2018’de Son!

-

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), İdari Teşkilatında istihdam etmek üzere sınav usulü ile personel alımları yapacak.

TBMM tarafından yayınlanan kamu personel alım ilanı ile ilgili detaylar, alım yapılacak kadrolar, başvuru süreci ile ilgili tüm ayrıntılara haberimizde ulaşabilirsiniz.

TBMM Personel Alımları Detayları

TBMM personel alımları kapsamında Yasama Uzman Yardımcılığı pozisyonunda 70 kişiye iş imkanı sağlanacak. Söz konusu 70 kişilik kadro için ise adayların puanları baza alınacak.  En yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılıp, kadro sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava davet edilecek. Eğer aynı puanı alan adayların varsa o adaylar tekrardan sözlü sınava davet edilecekler.

Kamu personel alımı kapsamında da adayların YDS’nin herhangi bir alanında asgari puanı almış olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde bulunan tüm şartları taşıyor olması, 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile de 35 yaşını doldurmamış olmaları istenmektedir.

Bunların yanı sıra KPSS’nin ilgili puan türünden en 70 alınmış olması, lisans eğitimi veren 4 yıllık fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, idari bilimler fakültelerinden mezun olunması istenmektedir.

TBMM Personel Alım Başvuruları Ne Zaman Son?

TBMM Personel alımları 25 Aralık’ta başlamış olup, 8 Ocak 2018 tarihinde de sona erecek. Başvurular ise https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi adlı internet sitesinden online olara gerçekleştirecekler. Açıklanan bilgilere göre şahsen ya da e-mail yolu ile gerçekleştirilen başvurular geçersiz sayılacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,423BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,415TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler