Ana SayfaGündemKredi Kart Sahipleri Dikkat! O Süre Yine Uzatıldı!

Kredi Kart Sahipleri Dikkat! O Süre Yine Uzatıldı!

-

Kredi kartı sahiplerini yakından ilgilendiren, kredi kartlarının internet alışverişlerinde kullanılması amacıyla verilecek onay süreleri 1 ay daha uzatıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben tarafından yapılan açıklamada online alışverişte kredi kartlarının kullanılması amacıyla verilecek olan onayların 31 Aralık 2017 tarihinden 31 Ocak 2018 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi. Alınan bu kararın, yıl sonu sebebiyle yoğunlaşan harcamalar ve bankaların entegrasyon süreçlerini tamamlayabilmeleri adına alındığı ifade edildi.

Süre Uzatımı 31 Ocak 2018’de Sonlanacak!

Banka kartlarının ve kredi kartlarının online alışverişte kullanılabilmesi amacıyla onay verilmesi işlemi için ilk olarak son tarih Ağustos ayı olarak belirlenmişti. 16 Şubat 2017’de alınan bu karar için ilk uzatma, Ağustos ayından 31 Aralık 2017’ye kadar uzatma olarak kabul edilmişti. BDDK Başkanı Akben tarafından yapılan bugünkü açıklamada ise hem vatandaşların yılbaşı dönemlerindeki alışverişlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilmeleri, hem de bankaların entegrasyon aşamasında problem yaşamamaları sebebiyle son onay tarihinin 31 Ocak 2018 tarihine ertelendiği belirtildi.

Vatandaşların onayının, vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmeleri adına oldukça önemli olduğunu vurgulayan Akben, hem dolandırıcılık işlemlerinin önlenmesi, hem de kredi kartı sahiplerinin kendi onayları doğrultusunda işlem gerçekleştirebilmeleri için bu kararın alındığını hatırlattı.

Vatandaşların bankalar tarafından gönderilen hatırlatma ve onay talebi mesajlarına bilinçli bir cevabın gelmediğini, vatandaşların birden fazla kart sahibi olmaları sebebiyle bazı SMS ve E-Posta’ları atlayabildiğini ifade etti.

31 Ocak 2018 tarihi sonrasında da vatandaşların bankaları arayarak hızlı bir şekilde kartlarını internet alışverişlerine açabileceklerini belirten Akben, ana amacın vatandaşların korunması olduğunu, e-ticaret sektörüne balta vurmak gibi bir hedeflerinin olmadığını ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler