Ana SayfaGündemKredi Kartları Süre Uzatımı KOBİ'lere Fayda Sağlayacak!

Kredi Kartları Süre Uzatımı KOBİ’lere Fayda Sağlayacak!

-

Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin başkanlığını yürüten Burhan Eliaçık tarafından yapılan açıklamada, kredi kartları için online ödeme süresinin uzatılmasının, KOBİ’lerin sisteme kazandırılması adına önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde alınan, ilk etapta 17 Temmuz 2017’de tamamlanması planlanıp, sonrasında 31 Aralık 2017 tarihine ertelenen kredi ve banka kartlarının online alışverişlerde kullanılabilmesi için onay verilmesi kararı, 31 Ocak 2018 tarihine kadar dün uzatıldı.

Alınan bu ek süre kararı, ağırlıklı olarak internet alışverişini nadiren kullanan vatandaşlar için olumlu bir etki yarattığını ifade eden Ödeme ve Elektronik Para Derneği Başkanı Eliaçık, BDDK’nın aldığı erteleme kararının KOBİ’lerin online ticaret ile buluşması adına atılan önemli bir adım olduğunu belirtti.

Eliaçık tarafından yapılan değerlendirmede, kartlarını yoğun bir şekilde internet alışverişlerinde kullanan kişilerin süreye uyduklarını ve sahip oldukları kartların internet alışverişlerinde açık olmasını sağladıklarını belirtirken, kartlarını nadiren internet alışverişlerinde kullanan kişilerin henüz bu onay sürecini halletmediğini, BDDK tarafından alınan bu ek süre kararının bu konuda önemli bir fayda sağlayacağını düşündüğünü belirtti.

Değerlendirmesinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından koyulan 350 milyar Türk Lirası tutarındaki e-ticaret hacmine de önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Eliaçık, aynı zamanda KOBİ’lerin de e-ticaret sistemi ile buluşması aşamasında önemli bir adım olduğunu, ek süre kararının yerinde bir uygulama olduğunu belirtti.

BDDK cephesinden dün yapılan açıklamada, 16 Şubat 2017 tarihinde alınan bu kararın vatandaşların siber saldırılara karşı güvende kalması, dolandırıcılık risklerinin en aza indirgenmesi ve sadece bilinçli vatandaşların kartlarının online alışverişe açık olması amacıyla alındığı hatırlatılmıştı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler