Ana SayfaDiğer İş İlanlarıDiyanet İşleri Başkanlığı, 9.500 Memur Alımı Yapacak! Son Başvuru: 16 Ocak 2018!

Diyanet İşleri Başkanlığı, 9.500 Memur Alımı Yapacak! Son Başvuru: 16 Ocak 2018!

-

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 yılında açık kadrolarında görevlendirmek üzere 9 bin 500 mamur alımı gerçekleştirecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Memur Alımı

Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Binali Yıldırım Kilis’te basın toplantısı düzenlemişti. Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yıldırım,  2018 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına 110.000 memur alımı gerçekleştirileceğini söylemişti. Söz konusu alım yapılacak kurum içinde Diyanet İşleri Başkanlığı da yer alıp, 9.500 kişilik kadroya memur alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile kamu personel alım ilanı yayınladı. Peki adaylarda aranan şartlar neler?

Memur Alım Şartları

Söz konusu kamu personel alım kapsamında adayların 2016 yılı KPSS puanlara esas alınacak. Bunun yanı sıra aynı zamanda da adaylardan bir takım şartlar istenmektedir. Bunlardan biri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 48. maddede yer alan şartların taşınıyor olması. 

Bir diğer hususlar ise, adayların  İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans ya da İmam-Hatip Lisesi, İlahiyat Fakültesinin herhangi birinden mezun olunması, 2016 yılı KPSS’deki ilgili puan türlerinden en 50 puan alınmış olunması, başvuru yapılacak göreve ilişkin olarak herhangi bir engelin bulunmaması, Kuran Kursu öğreticiliği kapsamında bayan olunması, Hafız kontenjan gruplarına başvuru yapacak adayların Hafız olmaları, Başkanlığın teşkilatında kadrolu ya da sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

Başvurular Ne Zaman Kadar Devam Edecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alım başvuruları 16 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecektir. Adayların https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden sınav başvuru formalarını doldurmaları, doldurulan formlar ile birlikte il müftülüğüne mesai saatleri için şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımına ilişkin daha detaylı bilgi almak için haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/dib9bin500.pdf

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler