Ana SayfaEkonomiTürkiye Ekonomisi Büyürken, Bankacılık Sektörü Yeni İstihdamlar Yaratacak!

Türkiye Ekonomisi Büyürken, Bankacılık Sektörü Yeni İstihdamlar Yaratacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2017 yılında Türkiye’ye yoğun ilgi gösteren yabancı yatırımcıların ilgisinin 2018’de de devam etmesi öngörülüyor. Türkiye ekonomisindeki büyümenin devam etmesinin öngörüldüğü 2018’de, aynı zamanda bankalar da yeni istihdamlar yapmak için adeta yarışacak.

Uluslararası Finans Enstitüsü tarafından 2017 yılının Ekim ayında açıklanan rapora göre, 1,1 trilyon Dolar seviyesinde gerçekleşmesi planlanan ülkelere sermaye akımının, bu yıl içerisinde 1,2 trilyon Dolar seviyesinin üzerine çıkması öngörülüyor.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adanan Bali, mevcut durumun uluslararası piyasalardan Türkiye’ye kaynak temini konusunda herhangi bir sorun oluşmayacağını gösterdiğini ifade ederken, QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, yabancı yatırımcıların risk algılarının değişmesi sebebiyle, Türkiye’nin diğer ülkelerden negatif ayrışma yaşadığını, bu durumun düzelmesi adına atılabilecek adımların da Türk bankalarının yurtdışı borçlanma olanaklarını önemli ölçüde artırabileceğini, aynı zamanda maliyetleri de önemli ölçüde düşürebileceğini ifade ediyor.

Toparlanma Sürecek, İstihdamlar Artacak!

2018 yılında büyümenin bir miktar ivme kaybı yaşayabileceğini ifade eden Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, devlet teşviklerinin azalması sebebiyle yeni yılda hız kaybı yaşanabileceğini, Avrupa ekonomisinin yaşadığı toparlanma sürecinin dış talebe olumlu bir şekilde yansıdığını, turizm sektörünün 2016 yılında yaşanan olumsuz etkileri bertaraf ederek hızlı bir toparlanma sürecinde olduğunu, 2018’de de ekonomi alanında gelişen aktivitelerin olumlu bir seyir devamlılığı sağlaması halinde, risk olarak tanımlanan cari açık rakamlarının, sürdürülebilir seviyelere ulaşmasına yardımcı olacağını öngördüğünü ifade ediyor.

Dijital aşamada yapılan yatırımları 2018 yılında da  hızlandıracaklarını ifade eden Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, banka tarihi açısından en büyük altyapı dönüşümlerinden bir tanesini gerçekleştirdiklerini, Atlas Veri Merkezi sayesinde önemli başarıların elde edildiğini, bu tesiste 2.000’den fazla çalışanın istihdam edildiğini, Türkiye İş Bankası olarka 2018’de yeni istihdamların da hayata geçirileceğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.