Ana SayfaDiğer İş İlanlarıİçişleri Bakanlığı, Kadrolu Personel Alımları Yapacak!

İçişleri Bakanlığı, Kadrolu Personel Alımları Yapacak!

-

İçişleri Bakanlığı, ilgili birimlerinde istihdam etmek üzere kamu personel alımları yapacak.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile personel alım ilanı yayınlayan İçişleri Bakanlığı, 18 kişiyi kadrolu olarak istihdam edecek. Başvurular tamamladıktan sonra şartlara uygun olan adaylar sınavlara çağırılacak ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi pozisyonu için alımlar gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı Personel Alım Detayları

18 kişilik Dernekler Denetçi Yardımcısı pozisyonu için ilk aşamada sınav düzenlenecek. Sınav için davet edilecek adaylarda KPSS puanı da baza alınacak. KPSS puana en yüksekten en düşüğe göre sıralanacak ve şartlara uygun olanlar davet edilecek.

Adaylar sözlü sınava tabi tutulacak. Sözlü sınavda genel olarak iktisat, kamu yönetimi, maliye ve hukuk ile ilgili alanlarda sorular yönetilecek. Bu noktada da adayların ifade etme yetenekleri, temsil yeteneklerini, hareketleri ve tavırlara incelecek ve değerlendirilecek.

Tüm adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını isteyen Bakanlık, yine tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan 48. madde kapsamında tüm şartları taşıyor olmaları, kamu haklarından yoksun olmamaları, 35 yaşından küçük olmaları, ilgili eğiti düzeyinden mezun olmaları ve KPSS’den en az 70 puan almış olmaları istenmektedir.

Başvurular Nereden ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular online olarak gerçekleştirilecek. Adayların 2018 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formunu doldurmaları gerekmektedir. Sonrasında ise e-devlet kanalı ile başvur yapılacaktır.

Başvurular 8 Ocak 2018’de başlayacak olup, 12 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı kamu personel alımına ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/ic.pdf

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler